Описание на работата на спортен скаут

Спортните скаути са отговорни за оценката на професионални и любителски спортисти за талант и умения в определен спорт. Те често работят в спортове като футбол, баскетбол, хокей и бейзбол и са наети както от професионални организации, така и от колежи или университети, които имат любителски екипи. Често е трудно да се пробие в тази област на кариерата, макар че кандидатите, които имат опит или треньор в спорта, който искат да скаут, могат да намерят възможности. Освен това се очаква ръст на работните места в областта до 2018 г., така че тези, които се интересуват от това да станат спортни скаути, трябва да търсят позиции на първо ниво като опитен помощник на скаут.

$config[code] not found

Задължения

Спортните скаути определят талантливите спортисти като потенциални играчи за своя екип или организация. Те търсят таланти, като четат местни вестници, консултират треньори и възпитаници на висши училища или колежи, и гледат видеоклипове за представянето на играчите. Скаутите също ще присъстват на спортни събития на живо, за да оценят таланта и уменията на играчите и могат да се срещнат с играчи и техните семейства, за да получат по-добро усещане за техния произход и характер. Обикновено те интервюират настоящи треньори или учители. Скаутите могат също да присъстват на професионални спортни събития, за да осигурят обратна връзка за играчите, които екип обмисля да сключи сделка или да се подпише на договор в извън сезона. След като гледат играч, скаутите ще докладват обратно на ръководството на организацията и ще предоставят анализ на потенциалната стойност на играча за екипа. Професионалните спортни отбори също могат да наемат авангардни скаути, които присъстват на игри, играни от противници, които техният отбор ще играе в бъдеще, за да предостави информация за силните и слабите страни на играчите, които се противопоставят.

обучение

Няма специални образователни изисквания за скаутите, въпреки че някои завършват бакалавърска степен по спортен мениджмънт, човешки ресурси или комуникации. Много спортни скаути са бивши играчи, така че те са запознати със спорта, който скаутират. Други имат опит в обучението или управлението, което им осигурява необходимата проницателност за откриване на таланти. Тези, които се интересуват от навлизане на полето, могат да започнат като скаутски служители, които търсят спортисти в определена част от страната. Някои опитни скаути могат да обучават неопитни работници в областта, като ги използват като помощник, за да могат да придобият опит.

Условията на труд

Спортните скаути обикновено работят с нередовни часове, включително през почивните дни, нощите и празниците, защото трябва да посещават спортни събития. Те също трябва да пътуват редовно, опитвайки се да намерят талантливи спортисти в цялата страна. Скаутите могат също да бъдат изложени на студено или студено време, тъй като много спортни събития се провеждат на открито. В допълнение, те често работят под голям натиск, тъй като техните работни места зависят от това дали спортистите, които препоръчват, да успеят за своя екип. Някои спортни скаути водят собствен бизнес и предоставят услуги на свободна практика за различни компании или екипи.

Заплата

Според Бюрото по трудова статистика, средната годишна заплата за спортни треньори и скаути е била $ 28,340 към май 2008 г. Най-високите 10% са платени повече от $ 62,660, докато най-ниските 10% са платени по-малко от $ 15,530. Средните 50% бяха платени между $ 18,220 и $ 43,440. Най-високоплатените работодатели за спортни скаути и треньори бяха колежи, университети и професионални училища, които плащаха средна годишна заплата от $ 39,550.

Перспективи за заетостта

Бюрото по трудова статистика оценява, че заетостта за спортни треньори и скаути ще нарасне с 25% между 2008 и 2018 г., което е много по-бързо от средното за всички професии. Въпреки очаквания растеж, конкуренцията ще бъде ожесточена за скаутски работни места, особено за професионални спортни отбори, тъй като в рамките на всяка организация има ограничени позиции. Опитните скаути, които имат добър опит в намирането на талантливи играчи, трябва да имат най-добрите възможности.