Описание на работата и заплата на старши финансов анализатор

Финансовите анализатори са аналитичните играчи в света на счетоводството и финансите. Докато счетоводителите преразглеждат цифрите, анализаторите преглеждат цифрите, за да направят препоръки и прогнози за бъдещето на компанията. Обикновено те носят по-голяма отговорност от своите счетоводители, което обяснява защо се плаща повече. Най-добрите финансови анализатори се наричат ​​старши анализатори. Старши анализатори обикновено работят с малък надзор и командват по-големи заплати от тези, които започват като финансови анализатори.

$config[code] not found

Общи отговорности

Старшите финансови анализатори разглеждат финансовите таблици и други доклади, за да предскажат текущите и бъдещите финансови резултати. Финансовите анализатори работят както в частни, така и в публични компании в допълнение към държавните агенции и нестопанските фондации. Те разработват финансови прогнози, които представят на заинтересованите страни, които използват информацията за вземане на финансови решения. Старшите финансови анализатори проследяват текущия финансов напредък спрямо прогнозите си, за да се уверят, че компанията е на път. Те често правят корекции в прогнозите и отчитат всякакви различия между висшето ръководство или, в някои компании, главния финансов директор (CFO). Финансовите анализатори също проучват икономическия климат и други инвестиции, за да определят ефекта, който тези фактори ще окажат върху резултатите на компанията.

Необходими знания и умения

Старшите финансови анализатори често имат поне пет до седем години опит, преди да достигнат високо ниво. Един успешен старши анализатор притежава превъзходно внимание към детайлите, както и почти задължителна нужда от точност. Някой в ​​тази позиция трябва да е в състояние да спазва сроковете и да се справя със стреса. Също толкова важно е способността да се държи важна информация в доверие. Финансовите анализатори често се занимават с чувствителни теми, като например уволнения в бъдеще, закриване на офиси и други проблеми, които оказват голямо въздействие. Те трябва да могат да запазят целостта си, когато се сблъскат с тези ситуации. Старшите финансови анализатори трябва също да са запознати с най-новия счетоводен софтуер и компютърни системи, за да изпълняват адекватно своите роли. Необходими са добри комуникационни и презентационни умения, за да се представи финансова информация на заинтересованите страни в компанията.

Образователни изисквания

Старши финансови анализатори обикновено имат бизнес, финансова или счетоводна степен или дори магистърска степен по един от тези дисциплини. Тези степени не са единствените специалности, които печелят влизането ви в сферата на финансовия анализатор, но те са най-популярни. Диплома по бизнес или други свързани с нея специалности ви дава необходимия опит за тази позиция. Икономическите и математическите специалности също се справят особено добре на финансови позиции. За да се премине в ранг на старши финансов анализатор, някои компании могат да изискват от вас да получите удостоверение за дипломиран експерт (CPA) или сертифициран финансов анализатор (CFA).

Заплата

Нивото на отговорност на висшите финансови анализатори е отразено в тяхната заплата, която може да започне около 44,490 долара. Според Бюрото по трудова статистика (BLS) средната заплата на финансовите анализатори през 2010 г. е била 74,350 долара.Старшите финансови анализатори могат да печелят повече поради нивото на опит. Най-добрите анализатори могат потенциално да печелят над $ 141,700. Поради строгите срокове и взискателните акционери, висшите финансови анализатори работят усилено за заплатите си. Средната работна седмица за много анализатори е между 50 и 70 часа седмично.

Информация за заплатите за финансовите анализатори за 2016 година

Финансовите анализатори са спечелили средна годишна заплата от $ 81 760 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В долния край финансовите анализатори спечелиха 25-процентна заплата от $ 62,630, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. Заплатата от 75-ти процентил е 111 760 долара, което означава, че 25 процента печелят повече. През 2016 г. 296 100 души са били заети в САЩ като финансови анализатори.