Описание на работата на специалиста по упражнения

Упражнение специалисти, известен също като фитнес треньори или фитнес инструктори, обучават индивиди и групи в сърдечно-съдови режими на здравето, силови тренировки и съвместни техники за гъвкавост. Те работят в здравни клубове, хотели, спортни зали, болници, пилатес и йога студия, ваканционни курорти и жилища на клиенти. Специалистите по упражнения също трябва да изпълняват задачи без обучение, като продажби и маркетинг. Фокусът към обслужването на клиентите, отличната физическа подготовка, способността за преподаване и уменията за слушане са ключови черти на специалистите по упражнения.

$config[code] not found

Задължения

Специалистите по упражнения оценяват нуждите на новите клиенти, създават хореографски програми за упражнения за тях и следят седмичния си напредък. Те инструктират индивиди и групи как да изпълняват ефективно сърдечно-съдовите упражнения, използват безопасно оборудване за вдигане на тежести и дават съвети за храненето и въпросите за контрол на теглото. Упражняващите специалисти, работещи в малки и големи здравни клубове, също трябва да изпълняват продажбени задължения, да обслужват рецепцията, да провеждат нови обиколки на клиентите, да пишат маркетингови материали и да контролират колегите с по-малко опит.

Образователни изисквания

Специалистите по упражнения трябва да имат диплома за средно образование или GED. Работодателите искат специалисти по упражнения да притежават диплома за сътрудник или бакалавър със специалност кинезиология, която е изучаването на движението, науката за физическите упражнения или физическото възпитание. Курсове по основно хранене, CPR, техники за упражнения и групова фитнес са полезни. Специфичните образователни изисквания варират в зависимост от специалността на упражненията. Например, 200 часа обучение е необходимо, за да стане инструктор по йога, според Йога Алианс.

сертифициране

Академията за приложно обучение за персонално обучение предлага популярно удостоверение за специалист по физически упражнения и фитнес треньор. Кандидатите трябва да имат диплома за средно образование или еквивалент, трябва да са завършили курс по анатомия на човека или да притежават сертификат за активен личен тренинг - и валидна идентификация на снимката. Академията препоръчва официално обучение по следните теми: анатомия, дизайн на упражнения, оценка на здравето и фитнес, кинезиология и хранене. Важно е също така да имате основно разбиране за медицинската терминология.

Очаквани заплати

Бюрото по трудова статистика на САЩ съчетава данните си за заплатите за фитнес треньори и инструктори по аеробика. Фитнес треньорите са спечелили средна почасова заплата от 17,38 долара и средна годишна заплата от 36 150 долара, считано от май 2011 г. Фитнес треньорите на първо ниво, или най-ниските 10 процента от заетите, имат годишна заплата от 17,340 долара. Най-високите 10% от работещите са имали годишни заплати в размер на 65 180 долара, според Бюрото.

перспектива

Според американското Бюро по трудова статистика, прогнозираният брой работни места за фитнес треньори се увеличава с 311 800, или с 24%, от 2010 до 2020 г. Тази прогноза се сравнява със среден 14% растеж във всички други професии в САЩ, проследявани от бюрото. Бейби-бумерите, които искат да останат във форма и фирми, които насърчават здравето на служителите, ще стимулират търсенето на специалисти по упражнения.