Задължения на граждански инспектор

Гражданските инспектори имат няколко важни задължения в строителната индустрия. Тяхното основно задължение е да осигурят осигуряване на качеството на всеки държавен или частен строителен проект. Те извършват това чрез физическа инспекция. Други задължения включват проучване на предложените планове и преглед на социалните и икономическите ефекти от строителния проект. Гражданският инспектор може да работи или в частна фирма или в държавата.

Проверете строителните обекти

Гражданският инспектор посещава няколко пъти строителна площадка. Някои са обявени, а други са изненада. Целта на тези посещения е да се гарантира, че работата се извършва в съответствие с местните и федералните строителни норми. Според уебсайта на правителството на Финикс, когато гражданският инспектор установи нарушение, той издава уведомление за нарушението и провежда последващи проверки, за да гарантира, че са направени корекции. До извършването на такива корекции не могат да се извършват други строителни работи.

$config[code] not found

Преглед на строителните планове

Гражданският инспектор работи със строителната компания, за да преразгледа плановете си и да се увери, че плановете отговарят на строителните норми. Ако бъдат открити недостатъци, инспекторът прави предложения, за да помогне на строителите да определят как да изпълнят изискванията на кода. Строителните компании също така се свързват с гражданския инспектор със своите въпроси за спазване на кодекса. Инспекторът предоставя съответната информация или насочва запитващия към правилното правителствено ведомство.

Отговор на жалби

Ако гражданин се оплаква от строителна площадка или предложени планове, задължение на гражданския инспектор е да разследва жалбата. Това може да бъде толкова просто, колкото да успокои гражданите, че се следват строителните норми и помагат на човека да разбере какво представлява проектът. Ако е докладвано нарушение на код, гражданският инспектор правилно разследва. Информиращите понякога идват от фирмата, която извършва работата, а гражданският инспектор трябва да използва добра преценка, за да не разкрива самоличността на лицето.

Координиране на проекти

Когато няколко градски проекта за изграждане или поддръжка работят наведнъж, задължение на гражданския инспектор е да ги координира. Това включва преглед на всички планове и срокове и гарантиране, че работата се извършва по логичен ред. Гражданските инспектори на висше ниво отговарят за управлението на месечните оценки на работата и договарянето на графиците за плащане с изпълнителите. Примери за градски проекти са водоснабдителните и канализационните работи, както и поддръжката на осветление и дренаж.