Задължения и отговорности на електромеханика

Когато работите като електромеханик, вие сте отговорен за повече от просто окабеляване. Трябва да наставник на неопитни членове на екипажа и да държи всички фокусирани и мотивирани. Вие сте отговорни за това работниците да спазват указанията за безопасност, за да останете свободни от нараняване и да гарантирате, че екипажът ви работи качествено и своевременно.

Приемане на такса

Като бригадир, вие управлявате сайта за работа. Трябва да се уверите, че поръчвате и понякога носите необходимите материали. Вие отговаряте за екипажа с различни нива на квалификация, така че трябва да научите неопитни работници и да се уверите, че всеки остава на работа. Имате известна отговорност за наемането на работници и консултации със собствениците на компании и клиентите, за да планирате най-добрата стратегия за завършване на работата. Бригадирът също трябва да води записи, за да следи напредъка на работата.

$config[code] not found

Започнете с мен

Бригадирът работи заедно с екипажа, за да завърши електрическата работа. Ще използвате ръчни инструменти за инсталиране на проводници и електрически компоненти по време на строителството и измервателни уреди за тестване на повреденото оборудване, така че да знаете как да го поправите. Трябва да следвате чертежи, така че да знаете къде да пуснете кабелите си, да инсталирате електрически контакти и ключове и да свържете проводниците към панела на централния кръг. Ще се върнете, след като се монтира гипсокартон, за да поставите капаци за превключватели и изходи и осветителни тела. Вашите задължения могат да включват инсталиране на уреди и комуникационни кабели и компоненти.

Безопасността на първо място

Като бригадир трябва да се уверите, че вашият екипаж е надлежно лицензиран и спазва процедурите за безопасност. Администрацията по здравословни и безопасни условия на труд на САЩ задължава използването на ръкавици и изолационни одеяла за инсталиране на високоволтово оборудване, например. Вие се нуждаете от обучение за първа помощ и оборудване за първа помощ, налично в случай, че служителят претърпи сериозен шок. Трябва да инсталирате и да се възползвате от блокиращите устройства, които отделят електрическите компоненти от тока на живите за целите на поддръжката и инсталирането. Трябва да предприемете допълнителни предпазни мерки, като работите в зони със запалителни изпарения или запалим прах, за да избегнете пожар или експлозия.

Включване на кариера

Електротехниците се нуждаят от диплома за средно образование. Повечето участват в четири- или петгодишна програма за чиракуване, където те провеждат най-малко 2000 часа обучение на работното място всяка година. Трябва да разберете някои алгебра и геометрия, местни електрически кодове и изисквания за лицензиране. Бригадирите се нуждаят от дългогодишен опит в работата на върха на това обучение. Членовете на Съюза на международните братства на електрическите работници могат да търсят обучение по бизнес и безопасност, за да останат актуални с тенденциите в индустрията. Националната асоциация на електрическите изпълнители също така осигурява обучение за безопасност и възможности за продължаващо обучение на своите членове.