Какви са задълженията на технологичния техник?

Процесните техници помагат при проектирането, контрола, работата и отстраняването на специализирани процеси, които са централни за бизнес дейността на техния работодател. Задълженията на техник се различават значително, но като цяло основното задължение на всеки техник е да оптимизира специализиран процес и да го поддържа на път, дори и при възникване на проблеми.

Industries

Процесните техници работят в много индустрии, включително в минералната промишленост, фармацевтичната, биотехнологичната, химическата, петролната, софтуерната и компютърната хардуерна промишленост. Дори в рамките на една индустрия процесите могат да варират в широки граници между различните компании, което означава, че техниците трябва да научат собствени технологии, процеси и политики на работното място, за да постигнат целите на организацията.

$config[code] not found

Общи задължения

Независимо от това, за какво работят техниците на работодателския процес, шансовете са те да бъдат включени в някои основни практики на инженеринг. Методите на общия техник на процеса могат да включват възможността да се стартира процес, да се изключи процес, да се диагностицират проблеми, да се поръча поддръжка и да се възстанови поправеното оборудване. Оптимизирането на процеса, за да се гарантира, че той е ефективен и ефикасен, може да изисква основни математически и научни умения, в зависимост от вида на бизнеса. Освен това, техниците трябва да спазват правилата за безопасност и опазване на околната среда, както е продиктувано от регулаторните агенции, които обхващат индустрията, в която работят.

Специфични задължения

Специфичните задължения на технолозите зависят от индустрията. Например, технологичен техник в петролната индустрия може да се наложи да инспектира, ремонтира и експлоатира сложни помпени машини, оборудване за контролни помещения, тренировки, тръбопроводи и всякакви други технологии или оборудване, които са от решаващо значение за процеса на производство на нефт. През цялото време тези техници трябва да спазват най-добрите индустриални практики и правителствените разпоредби.

Отстраняване на проблеми

Не е достатъчно един техник да разбере как работи оборудването в идеални условия. Във всички индустрии, отстраняването на проблеми в процеса е важна част от работата на техник, според книгата „Въведение в технологичните процеси“, от Чарлз Е. Томас. С други думи, техниците трябва да разберат оборудването на ниво, което им позволява да диагностицират и отстраняват непредвидими проблеми, като например катастрофална грешка на работника или неизправност в оборудването.

Образованието и обучението

Изискванията за образование и обучение зависят от индустрията и фирмата. Например, техник по технология в химическото инженерство може да се нуждае от бакалавърска степен по дисциплината, за да получи работа на първо ниво, докато техници в други индустрии може да се нуждаят от сертификат за професионално обучение или може би само диплома за средно образование и способност да учат чрез обучение на работното място.