Описание на длъжността на персонала в помощния живот

Терминът „персонал с подпомагане на живота“ се отнася до редица позиции, посветени на предоставянето на ежедневна помощ на възрастни, хора с увреждания или други специални клиенти, както в съоръжения, така и в частни домове.

Отговорности

Отговорностите на персонала с подпомагане на живота варират в зависимост от позицията, както и от вида и размера на съоръжението. Медицинските сестри, терапевти, санитари и помощници изпълняват широк спектър от здравни, домакински и домашни услуги, а други работници осигуряват административна подкрепа, поддържане и поддръжка.

$config[code] not found

Изисквания

Изискванията за персонала с подпомагане на живота варират в зависимост от съоръжението и вида на длъжността. Медицинските сестри изискват формално образование и сертифициране, а терапевтите могат да изискват лицензиране, в зависимост от юрисдикцията. Други позиции могат да изискват проверки на миналото или минимално обучение.

Други изисквания

В допълнение към официалните изисквания за работа, персоналът с подпомаган живот също трябва да може да се справя с излагането на телесни течности, болести и смърт на клиентите. Тъй като те са редовно в частни жилища, персоналът с подпомаган живот също трябва да може да запази неприкосновеността на своите клиенти.

Перспективи за работа

Поради увеличаването на броя на възрастните хора се очаква да се увеличат работните места, свързани с подпомагания живот. Личните помощници и помощниците за домашни грижи например ще нараснат с 46% между 2008 и 2018 година.

Компенсация

Обезщетението за персонала с подпомагане на живота варира в зависимост от вида на позицията, опита, местоположението, работодателя. Според Бюрото по трудова статистика на САЩ средната почасова заплата за персонала и помощниците за домашни грижи за 2008 г. е била 9.22 долара. За регистрираните медицински сестри средната годишна заплата за 2008 г. е 62,450 долара.

Информация за заплатите за 2016 г. за домашни здравни помощници

Домашните здравни помощници са спечелили средна годишна заплата от $ 22 600 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В долния край, домашни здравни помощници спечелиха 25-ти процентил заплата от $ 19,890, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. Заплатата от 75-ти процентил е 25,760 долара, което означава, че 25 процента печелят повече. През 2016 г. 911 500 души са били заети в САЩ като домашни здравни помощници.