Описание на задачите и задължения за контрол на запасите

Контролът на запасите е от решаващо значение за поддържането на приемливо ниво на физическа инвентаризация и често се центрира около управлението на складовите запаси. Описът може да бъде инвентаризация на суровини, необходима за извършване на производствени дейности или налични наличности за продажба. Така или иначе, лошото управление на митническите задължения може да изключи операциите и да причини загуба на приходи. Твърде много инвентаризация също може да бъде проблематична. Ако държите инвентара си твърде дълъг счупване и остаряването става проблем. Това е задължение, ако инвентаризаторът да поддържа баланса на запасите и търсенето.

Заплати и перспективи за работни места за контрол на запасите

Jupiterimages / Creatas / Getty Images

Специалистите по контрол на запасите получават средна годишна заплата от $ 42,000 според Indeed.com. Много служители за контрол на запасите правят над 50 000 долара, като много от тях са по-малко от 40 000 долара. Бюрото по трудова статистика посочва, че „заетостта на мениджъри, купувачи и агенти по закупуване се очаква да има малък или никакъв ръст на работните места през 2016 г. Като цяло, възможностите ще бъдат най-добри за лица със степен бакалавър и опит с складова наличност. управление. В правителството и в големите компании възможностите ще бъдат най-добри за тези с магистърска степен.

Изисквания за работа на инвентарния контролер

Jupiterimages / BananaStock / Getty Images

Задачите за инвентаризация изискват диплома за средно образование с работа в големи корпорации, изискващи бакалавърска степен. По-голямата част от възможностите изискват бакалавърска степен, но позициите за инвентаризация с малки фирми и организации обикновено изискват солидни математически умения. Тази възможност изисква добро зрение и добро състояние на физическата подготовка. Кражби, катерене, достигане и повдигане са изискванията на повечето служители за контрол на запасите. Тези работни места обикновено изискват минимум от една до две години опит в инвентаризацията на склад или друг опит, свързан с инвентаризацията.

Естество на работата

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Специалистите по инвентаризация работят в различни климатични условия. Те често работят в складове и фабрични сгради, които са горещи през лятото и студени през зимата. Тези съоръжения обикновено са мръсни и имат множество химикали, промишлени продукти и машини. Това е прашна и мръсна работа, която ще попречи на обувките и дрехите на служителя. Въпреки това, част от работата, извършена от служителя за контрол, ще бъде на закрито и ще включва документи и компютърна обработка. Този етап на работа обикновено е контролиран от климата и удобен. Тази работа изисква действително боравене с физическа инвентаризация.

Работни задължения

Jupiterimages / Comstock / Getty Images

Специалистът по инвентаризация отговаря за поддържането на приемливи и точни нива на инвентаризация. Те трябва да докладват ежемесечно за недостиг, надценки и всички нива на запасите за попълване. Този процес осигурява непрекъсната работа и избягва недостига на продукти или запаси. Специалистът по инвентаризация е отговорен за класифицирането, етикетирането и складирането на целия инвентар за бъдеща употреба. Те трябва да водят точна документация за нивата на запасите и местоположението за лесно извличане. Това е от решаващо значение за организирането и ефективността на отдела. Човекът за контрол на инвентара е отговорен за комуникацията с всички ръководители на отдели и закупуване на нива и места в инвентара. Те трябва да поддържат отчет за всички прехвърляния и изхвърляне. Професионалният инвентар трябва да внедри и следва система за контрол, за да намали щетите, счупването и остаряването на запасите.

Второто задължение за работа

Агентът за контрол на инвентара е отговорен за подпомагане в отдела по приемане и доставка при регистриране на всички входящи покупки на инвентар. Служителят трябва да попълни броя на физическите инвентаризации, както се изисква от фирмената политика. Агентът за контрол на инвентара трябва да съгласува инвентарните записи за пълно и точно преброяване. Правилните и точни политики за инвентаризация помагат за предотвратяване на злоупотреби с кражби и инвентар. Агентът помага на отделите за превенция на загубите при всяко разследване, когато е необходимо.