Описание на работата на финансовия представител

Имайки предвид сложния характер на много банкови и инвестиционни продукти, хората често се нуждаят от помощ за дешифриране на детайлите на финансовите продукти. Като финансов представител хората ще търсят вашата помощ, за да разберат възможностите и начина, по който трябва да следват, за да увеличат богатството си. Ще преминете през значително обучение и образование, за да спечелите отговорността и привилегията да насочвате хората към богатството.

$config[code] not found

Финансово представителство за образование и обучение

По-голямата част от финансовите представители завършват бакалавърска степен по икономика, счетоводство, финанси или бизнес, преди да се опитат да осигурят позиция на първо ниво в една компания за финансови услуги. Получаването на магистърска степен по бизнес администрация ви помага да получите допълнителна информация от работодателите и може да доведе до по-добро заплащане и увеличаване на вероятността за повишение. Тази професия има тенденция да включва значително обучение по време на работа, включително обучение по продажби, коучинг в анализа на ценни книжа и други обучителни сесии, които се фокусират върху финансовите продукти и услуги на вашата компания. Финансовите представители постоянно повишават знанията си, за да бъдат информирани за новите пазарни тенденции.

Умения, лицензи и сертификати

Финансовите представители трябва да развият солидни математически умения и да имат остро око за детайлите. Това ви помага да разберете цифрите зад услугите, които вашата компания предлага. Тъй като клиентите ви имат доверие да извлечете максимума от парите си, е важно представителите да комуникират добре с клиентите си и да обясняват детайлите в лесен за разбиране език. Преди да започнете кариерата си, трябва да получите лиценз от Финансовия регулаторен орган. Придобиването на лиценз от FINRA включва преминаване на серия от изпити. Някои видове услуги и продукти изискват получаването на конкретен лиценз преди продажба.

Задължения на финансов представител

Като финансов представител постоянно анализирате пазарните условия, тенденциите и промените, които засягат вас и вашите клиенти. Вашите задължения включват и анализ на финансовото състояние на клиента, като гарантират, че имат най-добрата информация за вземане на добри финансови решения. Финансовите представители използват тази информация, за да продават и да убеждават хората да се съгласят с техните препоръки. Общите продавани продукти и услуги включват ДЦК, заеми, застраховки и ценни книжа. Можете също така да помогнете на клиентите си да създадат сметки за проверка и спестявания и сметки за пенсиониране за техните средства.

Работна среда и Outlook

Много финансови представители работят дълго време на компютрите, за да се справят с бързо променящите се пазарни условия и изискванията на техните работодатели и клиенти. Повече от една трета от представителите работят по-дълго от обичайната 40-часова работна седмица. Според статистиката на Бюрото по труда на САЩ, между 2012 г. и 2022 г. заетостта на финансовите представители ще се увеличи с 11%. Това е същата степен на промяна за заетостта на всички професии като цяло.