Секретарски умения и задължения

Секретарите предоставят административна подкрепа на ръководството в дадена организация.

Описание на работата

Работните места на секретаря могат да бъдат намерени в широк спектър от индустрии. Задълженията на секретаря варират от един работодател до друг и в зависимост от естеството и размера на бизнеса. Секретарите могат да поздравяват посетителите, да отговарят на телефони, да генерират кореспонденция, да поддържат записи, да насрочват срещи и срещи и да изпълняват административни задачи като подаване и фотокопиране.

$config[code] not found

Изисквания за образование

Повечето работодатели търсят кандидати, които имат минимум диплома за средно образование. Степента на съдружник или бакалавърската степен може да бъде предимство и може да бъде предпочитана от някои работодатели. Секретарките се предлагат в някои гимназии и общински колежи.

Подгответе се за задълженията на секретарката, като се научите да пишете. Уроците се предлагат в гимназии, центрове за развитие на общността и програми за продължаващо обучение. Можете също така да намерите безплатни онлайн уроци. Колкото по-секретни умения можете да предложите на потенциален работодател, толкова по-добри са шансовете ви да получите желаната работа. Познаването на стандартно офис оборудване, компютърен софтуер като Microsoft Word и Excel, добри комуникационни и организационни умения, способността за много задачи и способността да се работи добре с другите са важни за секретаря на офиса.

Работна среда

Обикновено секретарите работят в офиси по време на редовното работно време. На разположение са позиции на пълно и непълно работно време, в зависимост от работодателя. Работата като секретарка за банка или адвокатска кантора вероятно ще изисква от вас да се придържате към облекло, което изисква консервативно облекло. Другите работодатели могат да бъдат много по-малко формални. Независимо от това как ви е позволено да се обличате, след като получите работа, не забравяйте да отидете на интервю за работа, облечено спретнато и професионално. Работодателите препоръчват тъмен костюм, бяла блуза, консервативни токчета и минимални бижута.

Заплати и перспективи за работа

Според американското Бюро по трудова статистика, средната заплата за секретар е $37,870 годишно, или. t $18.21 на час. Средната заплата означава, че половината от професията печели повече, а половината печелят по-малко. Разходите за секретарски работни места варират в зависимост от работодателя, географското местоположение, образованието, уменията и опита.

BLS проектират 5% спад в секретарските работни места до 2026 г. Наличието на лесен за употреба компютърен софтуер опрости много административни задачи, които се изпълняват ръчно.