Описание на длъжността Armorer

Anonim

Основни задължения

По-голямата част от времето на оръжейника се изразходва за проверка, почистване, ремонт и възстановяване на оръжия. Той се уверява, че оръжията са в безопасно работно състояние. Той също така управлява, поддържа и управлява стрелбището.

Вторични задължения

Оръжейникът понякога тренира потребителите на огнестрелни оръжия по въпроси на безопасността и дава съвети при използването на огнестрелно оръжие. Той също така тества боеприпаси. Завършването на документацията и поддържането на трупи обикновено са част от работата му.

$config[code] not found

Работна среда

Оръжейникът прекарва дните си в стрелбище, в магазин за ремонт, в помещения за съхранение на боеприпаси и на бюро. Защитните съоръжения, като ръкавици и очила, трябва да се носят, когато той прави ремонти, и той трябва да предприеме стъпки, за да защити слуха си, когато е на рейнджа, а оръжията се изстрелват.

Изисквания

За да се влезе в тази област, е необходима диплома за средно образование или еквивалент, заедно с правоприлагането или военния опит. Владеенето на огнестрелни оръжия е задължително. Опитът в инструктажа за огнестрелно оръжие, експлоатацията на диапазон и оръжието са ценни.

плащам

Indeed.com съобщава, че средната годишна заплата за оръжейник е 44 000 щатски долара към януари 2010 година.