Какво е административен чиновник?

Известно е, че административните работни места в административния тип са наели над 4,8 милиона работници през 2008 г., според Бюрото по трудова статистика. Служителите в тази насока работят и подкрепят ежедневните офис задачи под различни нива на надзор и често поемат отговорността и задачите, които по-рано бяха изпълнени само от управленски персонал. Административните чиновнически позиции изискват широка гама от умения и знания, което позволява на много работници да започнат работа на начално ниво и да получат възможности за развитие, включително надзорни и изпълнителни ръководни функции.

$config[code] not found

Основни задължения

Кристофър Робинс / Фотодиск / Getty Images

Хората, заети в административни чиновнически длъжности, са отговорни за извършване, насочване или отговаряне на телефонни обаждания; управление и преглед на различни офис файлове и записи; обработка на кореспонденция, включително въвеждане и разпространение на писма (ръчно и електронно писмо); и управление и използване на офис машини като фотокопирни машини, факсове и скенери, както и компютри за изпълнение на задачи за въвеждане на данни. Други задължения включват организиране на срещи, срещи и графици за пътуване, управление на дребни пари, създаване на презентации и доклади и координация на работния поток. Въпреки това, специфичните служебни задължения зависят от опита на индивида и обозначението на работното място.

Умения и образователни изисквания

Източник на изображение / Stockbyte / Getty Images

Административните работни места и длъжности изискват от хората в тази област да притежават отлични умения за цифрова, междуличностна и писмена комуникация. Необходими са също така задълбочени познания за съответната текстообработка и друг компютърен софтуер, като електронни таблици, настолни издания и управление на проекти. Завършилите гимназия с основни офис умения са подходящи за позиции на начално ниво, докато за висши ръководни кадри като изпълнителни директори и изпълнителни директори се изисква колеж.

Официално обучение по компютри може да е необходимо за някои административни офис позиции. Други таланти, като организационни и способности за решаване на проблеми, заедно със знанието за нови офис технологии, обикновено квалифицират дадено лице да работи в административна канцеларска роля.

Заплати и видове заетост

shironosov / iStock / Getty Images

Услугите на административните чиновнически служби са необходими в различни училища, болници, правителствени агенции и дори в корпоративни, медицински или юридически служби, където те могат да работят като служители на непълно работно време или на пълно работно време. Заплатите на физическите лица в административните работни места варират от 35 000 до 65 000 щатски долара годишно и зависят от вида на административната канцеларска длъжност, както и от годишния опит. Някои от видовете административни чиновнически длъжности са административни сътрудници, служители в областта на благосъстоянието, помощници по човешки ресурси и съдебни секретари.

значение

Гео Мартинес / iStock / Getty Images

Организациите разчитат на талантите на административните професионалисти за работа с документи, клиенти / клиенти и планиране. Много административни чиновници действат като асистенти на професионалисти с по-висок ранг и следват предстоящите срещи и пътувания. Хората, които работят в тази област, е повече от вероятно един от първите професионалисти, които клиентът ще срещне при посещение на компания и може да бъде разпознат в роли като рецепционисти и секретари.

Перспективи за заетостта

scyther5 / iStock / Getty Images

Според Бюрото по труда и статистиката административните работни места се очаква да растат по-бързо от средната позиция. Възможностите за заетост ще бъдат по-големи за професионалисти, които имат богати познания в компютърното програмиране, тъй като много компании стават организации без хартия. Административните чиновнически длъжности в медицинската и юридическата сфера ще продължат да бъдат по-търсени от общите чиновнически длъжности поради специализирания характер на работата.