Описание на длъжността на координатор за задържане

Координаторът за задържане е специалист по човешки ресурси, който наблюдава и насърчава програмите за взаимоотношения със служителите, за да задържа служители.

образование

Образователните изисквания включват бакалавърска степен по човешки ресурси, бизнес или свързана дисциплина.

квалификационна

Повечето работодатели изискват най-малко три години опит в отношенията със служителите или свързания с тях опит, както и доброто разбиране на функциите по набиране и други човешки ресурси.

Отговорности

Наблюдението и насърчаването на отношенията със служителите включва проучване, анализиране и преглед на служителите за намиране на области за подобряване на задържането на служителите, насърчаване на програмите за обезщетения на служителите и управление на нови услуги и програми за привличане на нови служители и задържане на настоящи служители.

Други отговорности

Тези специалисти често работят в тясно сътрудничество с наемането на персонал, за да разработят оценки на личността преди започване на работа, за да помогнат при намирането на кандидати, които съответстват на организационната култура.

Заплата

Indeed.com изброява средната национална заплата от 68 000 долара годишно за тези професии през януари 2010 г.

Информация за заплатите за 2016 г. на ръководителите на човешките ресурси

Мениджърите по човешки ресурси са спечелили средна годишна заплата от $ 106,910 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В крайна сметка мениджърите по човешки ресурси са спечелили 25-ти процентилна заплата от $ 80,800, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. 75-те процентил заплата е $ 145,220, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. 136 100 души са били заети в САЩ като мениджъри по човешки ресурси.