Описание на заданието на оператора

Всяка година милиони деца, тийнейджъри и възрастни обичат да карат карусели, разходки с бяла вода, разходки с кули, карусели, виенски колела, чаши за чай, автомобили с миниатюрни паркове и други развлекателни маршрути. Карат ги в увеселителни паркове, карнавали, панаири, местни паркове и други съоръжения. Опериращите оператори са служителите, които се грижат посетителите да имат безопасни и забавни разходки.

Задължения

Операторите се движат директно с обществеността. Те поздравяват покровители, когато влизат в авиокомпаниите, и потвърждават, че отговарят на височината и другите изисквания за допускане, за да се качат на маршрута. Някои оператори също събират билети. Операторите насочват покровители как да влизат и излизат от вози. Операторите понякога помагат на хората да се качват и слизат. Те също така се уверяват, че покровителите са сигурно поставени в оборудването. Операторите на возилата следят покровителите и техните движения, за да се уверят, че не са в опасност. Ако е необходимо, операторите предприемат необходимите стъпки, за да премахнат безредиците от пътуванията.

Операторите на езда са отговорни и за поддържането на чистите и поддържаните работни места и околните райони. Операторите, които работят за пътуващи карнавали, помагат при инсталирането и разрушаването на вози.

Безопасност на ездача

Безопасността на ездачите е важна грижа на операторите. Те прилагат всички правила за безопасност и се придържат към правилата и процедурите за безопасност. Те са обучени да изключват возилата и да изпълняват процедури за аварийна евакуация. Операторите на езда извършват ежедневни инспекции на развлекателни маршрути, отбелязват всякакви повреди или износване на оборудването и съобщават за поддръжката и ремонта на своите надзорници. Някои оператори на езда са отговорни за извършването на незначителни поддръжка и ремонти.

Условия на труд

Операторите на езда работят на непълно работно време или на пълно работно време. В зависимост от съоръжението, те се наемат за целогодишни или сезонни позиции. Служители на туристически карнавали пътуват до различни градове, които включват нощувки. Операторите Ride работят най-вече на открито в шумни и бързи среди. Те стоят на краката си за дълги периоди в студено, ветровито и горещо време. Те понякога вдигат деца или предмети, които тежат 40 килограма или повече. Техните графици могат да включват работни вечери и почивни дни. От операторите може да се изисква да носят униформи или идентификационни значки.

Квалификации за работа

Някои работодатели изискват кандидатите за длъжности „водач-оператор“ да са навършили 18 години, а други да имат минимално изискване от 16 години. Работният опит обикновено не е необходим, тъй като работодателите обучават операторите как да работят правилно и безопасно. Работодателите търсят кандидати, които са приятелски настроени и изходящи, и демонстрират способността си да работят с хора от всички възрасти и с различен произход.

Заплатите

Според проучване на заплатите от май 2008 г. в Бюрото по трудова статистика на САЩ, повечето от служителите, занимаващи се с развлечение, са получили приблизително почасова заплата, която варира от 6,94 до 12,30 долара. Очакваната годишна заплата за тези служители варира от 14 420 до 25 590 долара.