Описание на длъжността: Координатор по персонала

Координаторът на сестринския персонал отговаря за координацията на сестринския персонал между различните болнични или медицински заведения. Координаторът на персонала трябва да събере материали за прилагане на медицинска сестра, след това да интервюира и наеме медицински сестри за различни клинични работодатели. Необходими са лиценз и медицински опит на медицинска сестра. Бюрото по трудова статистика на САЩ предвижда висок растеж за тази професия за десетилетието от 2008 до 2018 година.

$config[code] not found

Професионални отговорности

Координаторът на екипа за медицинска сестра е отговорен за осигуряването на медицински персонал за различни здравни заведения. Координаторът на медицинската сестра трябва да комуникира с ръководителите на отдели, за да разбере нуждите от персонал. Интервюирането, наемането и обучението на медицински сестри също може да бъде отговорност на координатора, ако медицинското заведение няма собствена система за интервюиране и обучение на практика. Преглед на дневните графици и попълване на неадекватно покритие е част от ежедневната работа.

Технически умения

Координаторът на персонала трябва да притежава умения за работа с компютър, тъй като персоналните задачи се обработват по електронен път. Необходими са офис умения, включително възможността за използване на най-често използваното офис оборудване, като факс машини и копирни машини. Координаторът трябва да има опит с използване на телефони с множество линии.

Необходими са познания в областта на медицината и общите изисквания за медицински сестри.

Качествени умения

Отлично междуличностно общуване и многозадачни умения са задължителни. Способността на координатора да обслужва ефективно медицинските отдели със съответния медицински персонал е силно зависима от способността за комуникация с ръководителите на медицинските отдели. Изискват се отлични способности за решаване на проблеми, тъй като конфликтите в графика трябва непременно да възникнат, което ще изисква творчески решения.

Образование и опит

Координаторът на персонала на медицинската сестра трябва да има диплома за медицински сестри и валидна лиценз за медицинска сестра. Лицензът изисква задоволителен резултат от Националния съвет за проверка на лицензираните лица (NCLEX-RN) и други държавни изисквания, които ще варират.

Координаторът трябва също да има най-малко три години медицински сестрински опит и най-малко една година стаж.

Job Outlook

Според Бюрото по трудова статистика на САЩ, очакваното нарастване на работните места за мениджърите на медицински и здравни услуги е по-високо от средното за другите професии за периода от 2008 до 2018 г. Това означава ръст от 16% за тази индустрия. Катализаторът за растеж е повишаване на отчетността и разходите за здравеопазване, както и по-голям акцент върху превантивните грижи.

Информация за заплатите за 2016 г. за мениджърите на медицински и здравни услуги

Мениджърите по медицински и здравни услуги са спечелили средна годишна заплата от $ 96,540 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В долния край мениджърите на медицинските и здравните служби са спечелили 25-процентна заплата от $ 73,710, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. 75-те процентил заплата е $ 127,030, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. 352 200 души са били заети в САЩ като ръководители на медицински и здравни услуги.