Описание на работата на координатора по радиология

Координатор по радиология е медицински административен асистент, който подкрепя радиологичната операция на здравно заведение. В допълнение към традиционните административни задължения, като например мониторинг на телефони, насрочване на срещи и поздравителни пациенти, координаторът проверява застрахователното покритие, поддържа записите на пациентите и, в определени среди, управлява някои отговорности по фактурирането. Това е ролята на начално ниво.

$config[code] not found

Отговорности за работата

Координатор по радиология служи като лице на радиологичния отдел или център. Тя отговаря на всички телефонни разговори, планира и потвърждава назначенията на пациента и приема пациенти в заведението. За да запише цялата информация на пациента, координаторът го въвежда в компютърна система, като отбелязва цялата застрахователна информация. Освен това, тя може да се свърже със застрахователната компания, за да провери покритието. След като посещението на пациента приключи, координаторът по радиология го проверява извън заведението, актуализира записите си и планира последващо назначение, ако е необходимо. В някои среди координаторът е отговорен и за изготвянето на отчети за фактуриране и изпращане на всички документи до застрахователни компании и / или пациенти.

Възможности за работа

Ролята на радиологичния координатор е начално ниво. В резултат на това, наличните възможности за работа често се публикуват онлайн в кариери, както и рекламират във вестникарските обяви. Собствените образователни институции, които предлагат обучение в медицинската администрация, също обикновено притежават офис за кариерни услуги, който осигурява помощ за наемане на работа на завършващи студенти.

Качествени изисквания

За да изпълнява успешно задълженията на координатор по радиология, кандидатът трябва да е умело междуличностно. Този професионалист взаимодейства с колеги и пациенти по време на работния ден и трябва да го прави по приятен, но професионален начин. Когато става въпрос за фактуриране и документи за пациенти, е важно да се обърне внимание на детайлите. Кандидатите трябва да имат и познания за медицинската терминология. Освен това, технологичната адекватност и способността за бързо усвояване на нови неща са важни.

Образователни изисквания

За кандидатите, които желаят да станат координатори по радиология, не се изисква официално след средно образование. Служителите обаче изискват кандидатите да притежават диплома за средно образование или еквивалент. Идеалният кандидат също има предишен професионален опит в медицинска среда. Освен това, тези, които искат да влязат в тази област, могат да преминат специализирано обучение като медицински административен асистент в собствените училища в цялата страна.

Средна компенсация и перспективи за заетостта

Посещението на SimplyHired.com показва, че през 2009 г. средният координатор по радиология, работещ в САЩ, прави годишна заплата от $ 51,000. Освен това, Бюрото по трудова статистика на САЩ предвижда ръстът на работните места в сферата на здравеопазването да нарасне с 22% до 2016 г., създавайки приблизително 3 милиона нови работни места.