Описание на кариерата на предприемача

Ако сте хванали предприемаческия бъг, имайте предвид, че съществуват както награди, така и предизвикателства, свързани с започването на собствен бизнес. Предприемачите често работят дълги часове, за да изградят старта си в успешен бизнес. Те също трябва да имат постоянство, за да преодолеят бурите, които се справят с редица въпроси, включително липса на финанси, персонал и ресурси. Много професионалисти в бизнеса търсят предприемачеството за възможността да станат независими и да преследват собствените си страсти.

$config[code] not found

Видове предприемачи

Според "Американски новини и световен доклад" съществуват различни видове предприемачески пътища. Като самостоятелно зает предприемач, вие стартирате бизнес въз основа на вашите умения и страст. Вие също сте отговорни за управлението на вашия бизнес. Като собственик на малък бизнес, вие продавате продукти или услуги на обществеността. Тези видове фирми са склонни да бъдат ориентирани към услуги, като магазин за дребно или франчайз. Много професионалисти, които избират този предприемачески път, не искат да изградят империя. Те търсят собствена независимост и гъвкавост като собственик на бизнес. Стартиращите предприемачи развиват едно или няколко предприятия едновременно. Докато служат като основател на бизнес, те наемат главен изпълнителен директор и друг персонал за управление на ежедневните операции.

Отговорности

Предприемачите са отговорни за планирането и управлението на дейността на дадена компания. Те също така създават политики, поставят цели и се срещат с потенциални инвеститори и клиенти. Предприемачите, ангажирани с ежедневните задачи, също наемат персонал и подготвят работни графици. Те могат също така да наблюдават всички дейности, свързани с продуктите и услугите на компанията, включително маркетинг, дистрибуция и продажби. Предприемачите разглеждат финансовите отчети, за да определят начини за увеличаване на печалбите и намаляване на разходите. Те отговарят и за определянето на бъдещата насока на компанията.

образование

Въпреки че не съществуват образователни изисквания за предприемачите, американското Бюро по трудова статистика съобщава, че висшите ръководители имат бакалавърска или магистърска степен по бизнес администрация или в област, свързана с тяхната кариера. Собственикът на магазин за дрехи може например да завърши образованието си по моден дизайн в колеж или професионално училище. Някои предприемачи също се обучават в своята професия чрез стажове и обучение на работното място в други компании.

умения

Предприемачите трябва да имат добри умения за лидерство и управление на времето. Те също така трябва да са удобни за разработване на иновативни бизнес идеи. Предприемачите трябва да имат добри умения за вземане на решения, особено по отношение на проблемите на персонала и управлението на компанията. Тъй като предприемачите общуват с различни групи от хора, включително служители, инвеститори, клиенти и клиенти, те трябва да имат добри комуникационни умения.

Информация за заплатите за 2016 г. за най-добрите ръководители

Най-добрите мениджъри спечелиха средна годишна заплата от $ 109,140 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В долния край топ-мениджърите спечелиха 25-ти процентилска заплата от $ 70,800, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. Заплатата от 75-ти процентил е $ 165,620, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. 2 572 000 души са били заети в САЩ като висши ръководители.