Описание на позицията за управление на работната сила

Управлението на работната сила включва извършването на всички дейности, необходими за поддържане на висока производителност на служителите. Мениджърът на работната сила работи в отдел „Човешки ресурси“, където осигурява оптимизация на персонала, поставя цели и задачи, поддържа записи на служителите и улеснява ефективната комуникация между работниците. Въпреки че изискванията за квалификация за тази позиция варират в зависимост от организациите, обикновено трябва да получите бакалавърска степен по бизнес администрация или управление на човешките ресурси и да имате много комуникативни умения.

$config[code] not found

Поставяне на цели

Определянето на цели, разработването на нови политики за работната сила за трансформиране на работното място и преразглеждане на ролите и отговорностите могат да насърчат по-голяма производителност на работната сила. Мениджърът на работната сила може да определи цели за изпълнение за отделните служители, екип или отдел, в съответствие с институционалните политики. Например, мениджърът на работната сила, работещ в магазин за търговия на дребно с неефективен маркетингов екип, може да поиска от него да работи за увеличаване на продажбите на продуктите с 15% за период от два месеца чрез обширна продуктова промоция. Определянето на цели помага за подобряване на фокуса и решителността на служителите.

Координиращи програми

Притежателят на позицията за управление на работната сила координира множество програми, предназначени да подобрят производителността на служителите, включително обучение, придобиване на таланти и оценка на работата.Например, ако висшето ръководство на дадена фирма иска да оцени работата на всички служители за действия по оценка, промоция или прекратяване, мениджърът на работната сила създава подходящи и прозрачни системи за изпълнение на тази задача. Той може например да сключи външен одитор на изпълнението или да създаде вътрешен одитен комитет, който да извършва прегледите и да прави препоръки.

Подобряване на комуникацията

В среда на работното място, където много хора с различни личности взаимодействат ежедневно, мениджърът на работната сила трябва да насърчава ефективна комуникация, за да постигне по-добра производителност. Този специалист трябва да работи с други ръководители на отдели, за да създаде интерактивна комуникационна система, която насърчава откритостта и минимизира конфликтите на работното място. Ако например сте нает за тази длъжност в здравна организация, можете да създадете централен офис за комуникация, от който служителите на всички нива и семействата на пациентите могат да изпращат и получават информация.

Поддържане на записи

Мениджърът на работната сила актуализира и поддържа трудови договори, доклади за присъствие, данни за персонала и пакети от обезщетения. Това помага на компанията да спазва Закона за справедливите трудови стандарти, който изисква от работодателите да водят точна документация за работниците и да следят историята на заетостта, уменията и квалификациите, за да определят специфичните длъжности на служителите. Като мениджър на работната сила можете да си сътрудничите с ИТ специалисти, за да разработите софтуер за съхранение на данни, който може да улесни съхраняването и достъпа до информация. Подходящият софтуер за съхранение на записи следва да осигурява създаването на сметки на служителите за лесно наблюдение на данните за персонала и неточностите при докладването.