Описание на задачата на ресторанта

Ресторантски управител, понякога наричан съдомиялна машина, играе важна роля във всички кухненски операции. Под ръководството на главния готвач или главен готвач той поддържа всички препарати и местата за съхранение на храни. Тази поддръжка включва рутинно и тежко почистване, организиране на доставки и контрол на отпадъците.

Основни умения

Тази позиция изисква примерни организационни и многозадачни способности.Необходимо е да се обърне внимание на детайлите за почистване и поддръжка на оборудването и работните помещения в съответствие с вътрешните, местни, държавни и федерални разпоредби за безопасност и хигиена. Управляващият ресторант трябва да има механични умения за работа с електрически машини като съдомиялни машини, дезинфектанти, уплътнители за отпадъци и трошачки за стъкло.

$config[code] not found

Типични задължения

Отговорностите на управителя на ресторанта включват редовна поддръжка и специални проекти. При всяка смяна се очаква да измие чинии, съдове, съдове, машини за приготвяне на храна и чисти подове, плотове и работни маси. По-рядко той извършва задълбочено почистване на фризери и хладилници, фурни, печки и килери. Той може понякога да подпомага разтоварването на доставки на храна или консумативи.

Условията на труд

Модерните кухни обикновено имат добри вентилационни и климатични системи, които създават приятна работна среда. От друга страна, по-старите предприятия без тези системи имат горещи, миризливи кухни. Работата изисква да се влезе в неудобни позиции и да се вдигнат тежки предмети и кашони. Стюардите обикновено трябва да носят фирмена униформа.

Образование и способности

Няма образователни изисквания за управител на ресторант. Основното разбиране за операциите по приготвяне на храна е желателно, както и способността да се четат упътвания и да се следват вербални инструкции. Желателен е и опит в приготвянето на храната или в обслужването.

Заплащане и напредък

Средната годишна заплата на съдомиялните или кухненските стюарди във всички отрасли е била 19 180 долара от 2013 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. По-голямата част работят в ресторанти и други места за хранене, където получават средно 18 600 долара годишно. Възможностите за напредък са в изобилие, включително производител на храни, готвач и готвач. Тези перспективи се увеличават, ако стюардът демонстрира кулинарни умения.