Средната заплата на Starbucks Store Manager

Мениджърите на Starbucks се уверяват, че милиони клиенти получават бързото и приветливо обслужване, което очакват, и вкусното кафе и храната, които им харесват. Мениджърите на Starbucks имат динамична и взискателна работа, която изисква изключителни управленски и надзорни умения, както и желание за увеличаване на продажбите и подхранване на кариерата на техните работници. Като световен лидер в сектора на хранителните услуги, Starbucks предлага на своите мениджъри на магазини конкурентни заплати и атрактивен пакет от помощи.

$config[code] not found

За Starbucks работни места

Според доклад на Starbucks за 2018 г., компанията управлява 25 000 магазина по целия свят и генерира приходи от 10 милиарда долара.В допълнение към редовните си служители, Старбъкс има около 15 000 военни съпрузи и ветерани и около 50 000 тийнейджъри и млади хора. До 2020 г. компанията планира да удвои броя на младите хора, които наема, и се ангажира да премахне неравенството между заплащането на жените и мъжете.

В доклада за 2015 г. Starbucks твърди, че е наела 150 000 работници в Канада и Съединените щати, включително близо 20 000 служители, които са получавали повишения през предходната година. Освен заплатите, Starbucks също предлага на своите работници намалени акции, 401 (к) пенсионен план и застрахователни планове, които включват стоматологични, медицински, визуални, инвалидни и животозастрахователни опции.

Служителите на Старбъкс също получават платен отпуск за почивка и отпуск по болест. Компанията предлага родителски отпуск за нови родители и програма за осиновяване и възстановяване. Образователната програма на Starbucks дава възможност на работниците да получат бакалавърска степен за сметка на компанията, а програмата за партньорска помощ предоставя финансова помощ на служители, които са изправени пред бедствия, причинени от природни бедствия или болести.

Заплащане на мениджъра на Starbucks Store

Според Glassdoor, мениджърите на Starbucks печелят заплати, вариращи от $ 35,000 до $ 73,000, със среден доход от около $ 50,400. Glassdoor базира своите оценки на проучване на повече от 1300 управители на Starbucks.

Проучването също така разкрива, че много мениджъри получават допълнителна заплата Starbucks под формата на дял от печалбата, парични бонуси, споделяне на комисионни и акции. Паричните бонуси са средно над $ 5,300, докато фондовите бонуси са средно около $ 2,000. Мениджърите получиха средна проверка на печалбата от повече от 2 200 долара и средни плащания на комисионни над $ 5,400. Не всички мениджъри печелят същите бонуси или комисионни.

Изисквания за опит на управителя на Starbucks Store

Starbucks не изисква от мениджърите си да притежават висше образование. Въпреки това, за да се квалифицирате като мениджър, трябва да знаете как да анализирате финансовите отчети и да имате тригодишен опит в търговията на дребно, най-малко една година опит за обслужване на клиенти и минимум една година опит на надзора. Някои ветерани могат да се класират за позиции в управлението на магазините, без опит за търговия на дребно или за обслужване на клиенти, стига да изпълнят най-малко четири години военна служба.

Отговорности на Starbucks Store Manager

Всеки мениджър на Starbucks води екип от служители. Тя носи отговорността за наемането, планирането и обучението на всеки работник, както и за оценката на тяхното изпълнение и прекратяване на работата им, ако те са причина за такова действие.

Мениджърът на магазина трябва да управлява ежедневната работа на своето местоположение в Starbucks и предприема стъпки за гарантиране на сигурността и безопасността на клиентите и служителите. Мениджърът на Starbucks трябва да разработи организационни планове и да определи цели за продажби, за да поеме отговорност за работата на магазина.

Мениджърът на магазина Starbucks трябва да бъде в крак с фирмените политики и да ги прилага в рамките на своята работна група. Тя трябва да делегира отговорности и да контролира работниците по време на работните смени. Когато служителите не отговарят на очакванията, мениджърът на магазина трябва да ги научи как да използват по-добри работни методи.

Мениджърът на магазина трябва да знае, да разбира и да спазва местните, държавни и федерални закони за заплатите и заетостта. Той трябва да създаде и наложи работните графици на служителите, за да гарантира качеството на обслужване на клиентите на магазина. Мениджърът трябва да се вслушва в притесненията на клиентите и да прави подходящи промени, за да поддържа качествена услуга.

Мениджърът на магазина Starbucks трябва да балансира ежедневните отчети, да обработва касови бележки и разписки за кредитни карти, да изготвя месечни отчети и да изготвя тримесечни бизнес прегледи. Тя трябва да поддържа адекватна инвентаризация на продукти и консумативи и да търси тенденции за купуване на клиенти, които могат да увеличат продажбите.

Основни качества на мениджъра на Starbucks Store

Мениджърите на Starbucks store трябва да притежават определени лични и професионални умения, за да успеят. Те трябва да поддържат спокойно поведение по време на натоварени периоди, да се грижат за нуждите на своите служители и да изразяват положително отношение към осигуряването на задоволително клиентско преживяване.

Мениджърът на Starbucks трябва да бъде честен, когато се занимава с разписки за магазините и писмени доклади, и трябва да проявява уважение към културата и ценностите на компанията. Той трябва да притежава умения за самостоятелно управление на магазина си и да притежава умения за общуване, за да инструктира и контролира екип от служители.

Мениджърът на магазина трябва да има способността да намалява несъгласията между служителите или клиентите и да може да реагира адекватно по време на извънредни ситуации. Тя също така трябва да има почтеност да обработва поверителна информация като лична информация на служителя.