Описание на работата на банковите операции

Мениджърите на банковите операции отговарят за всички ежедневни операции в банките. Те наблюдават различни отдели на банки и местни клонове, и те гарантират, че всички транзакции вървят гладко. Мениджърите на банковите операции също се концентрират върху подобряването на досието на банката и се намесват, когато възникнат проблеми. Много банки предлагат програми за обучение на мениджъри за квалифицирани кандидати, но ръководителите на банкови операции обикновено трябва да отговарят и на допълнителни изисквания за образование.

$config[code] not found

Задължения

Pawel Gaul / iStock / Getty Images

Ръководителите на банкови операции контролират всички дейности по обработка на данни в банката. Това може да включва водене на записи, обработка на чекове и водене на счетоводство, което се извършва на компютри или автоматизирани машини. Те се занимават с всякакви проблеми с клиентите и се уверяват, че обслужването на клиентите на банката отговаря на фирмените стандарти. Мениджърите на банковите операции са отговорни и за надзора на административния и оперативен персонал на банката и насочват работния поток между отделите.

образование

Дейвид Хсу / iStock / Getty Images

От ръководителите на банкови операции обикновено се изисква да имат поне бакалавърска степен. Много от тях са в областта на бизнес администрацията, макар че общата степен на свободни изкуства може да бъде приемлива, ако бизнес курсовете са част от учебната програма. Някои мениджъри на банкови операции също получават магистърска степен по бизнес администрация (MBA) или магистърска степен в подобна област, като например икономика. Повечето банки имат програми за обучение по мениджмънт, за да подготвят допълнително лицата за работа в банковите операции. Тези програми за обучение обикновено изискват от стажантите да изпълняват различни задачи в рамките на банката, за да могат да научат всички аспекти на индустрията. В допълнение, банките могат да изпратят своите стажанти в управлението на банковите операции на външни курсове за обучение, които се управляват от Американския институт за банково дело, който е част от Американската асоциация на банкерите. Някои банки предлагат и възстановяване на разходите за обучение на управленски стажанти, които следват напреднали степени.

Условията на труд

AdamGregor / iStock / Getty Images

Повечето мениджъри на банкови операции работят в административни офиси, въпреки че някои от тях могат да работят от местни клонове. Обикновено те работят в стандартни 40-часови седмици, но може да се наложи да работят извънредно или през почивните дни, в зависимост от часовете на банката. Тъй като те управляват персонал от служители, те трябва да се справят с редица различни личности, които могат да бъдат стресиращи.

Заплата

Гари Арбах / iStock / Getty Images

Според PayScale, уебсайт за информация за заплатите, средната годишна работна заплата за мениджърите на банкови операции с по-малко от една година опит варира от 27 000 до 43 000 долара към юли 2010 година. тези с пет до девет години опит са спечелили между $ 38,261 и $ 62,421. Мениджърите на банкови операции с опит от 10 до 19 години са спечелили между $ 45,143 и $ 72,465, а тези с повече от 20 години опит са спечелили $ 76,362.

Перспективи за заетостта

gerenme / iStock / Getty Images

Бюрото по трудова статистика оценява, че заетостта за служителите в банковия сектор, включително мениджърите на банкови операции, ще се увеличи с 8% между 2008 и 2018 г., което е малко по-бавно от средното за всички професии. Очаква се броят на клоновете на местните банки да нарасне с цел привличане на нови клиенти, което ще създаде търсене на мениджъри на банкови операции. Кандидатите с предишен опит в областта на финансовите услуги следва да се радват на най-добрите перспективи.