Длъжностна характеристика на служител по здраве и безопасност

Служителят по здраве и безопасност има важната роля да защитава както работниците, така и работното място и да гарантира, че организацията отговаря на правителствените изисквания. Тази длъжност може да се нарича и работно място, професионален или екологичен служител по здраве и безопасност. Служител по въпросите на здравето и безопасността може да работи за различни работодатели като биотехнологични компании, училища, правителства, здравни органи или частни компании.

$config[code] not found

Цел на работата

Основните функции на служител по здраве и безопасност са да разработват, наблюдават и изпълняват политиката на организацията по отношение на здравето и безопасността; да гарантира, че организацията отговаря на законодателството в областта на здравето и безопасността; и за намаляване или предотвратяване на опасности, опасности и злополуки. Тази роля не само осигурява здравето и безопасността на работниците, но и на работното място, околната среда и широката общественост.

Отговорности

Отговорностите на служителя по безопасност и здраве са много и може да включват следното:

Разработване и прилагане на политики: гарантира, че политиките и процедурите са в сила и се прилагат.

Проверки: проверете работното място за потенциални опасности, идентифицирайте потенциалните опасности, оценете рисковете и докладвайте за потенциални опасности.

Провеждане на тренировки: провеждане на тренировки, като противопожарни тренировки, за да се гарантира, че оборудването функционира правилно и персоналът е наясно какво да прави в случай на авария.

Провеждане на разследвания: реагиране и разследване на злополуки и извънредни ситуации.

Осигуряване на съответствие: да се гарантира, че организацията отговаря на законодателните и регулаторни изисквания, провежда обучения с персонала, за да се увери, че те са запознати с разпоредбите и процедурите и да предоставят насоки.

Административни задачи: водене на дневните дейности, мониторинг на работната програма и поддържане на справочни материали.

квалификационна

За тази длъжност обикновено се изисква бакалавърска степен по екологично здраве или свързана с нея област, заедно с най-малко пет години опит в области като предотвратяване на пожари, здраве на околната среда, промишлена хигиена или безопасност. Освен това, често се изисква продължаващо обучение, като например класове за обучение по безопасност.

умения

В допълнение към образованието и предишния опит, съществуват редица умения, необходими за служител по здраве и безопасност. Те могат да включват възможността за изготвяне на планове, доклади и бюджети; основни компютърни умения; и обширни познания по федерални, държавни и местни закони и статистически анализи. Други атрибути, търсени от работодателите, включват способността за решаване на проблеми, способността за носене на оборудване и физическата издръжливост за изпълнение на аварийни реакции.

Информация за заплатите

Според PayScale средната заплата на служителя по въпросите на здравето и безопасността на околната среда е между 42 000 и 69 000 долара.Служителите с опит от една до четири години могат да очакват да спечелят между 41 000 и 60 000 долара, докато тези с над 20 години опит средно $ 52 000 до $ 88 000.

Информация за заплатите за 2016 г. за техниците по безопасност и здраве при работа

Техниците по здравословни и безопасни условия на труд са спечелили средна годишна заплата от $ 48,820 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. На долния край, техниците по здравословни и безопасни условия на труд спечелиха 25-ти процентил заплата от $ 37,610, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. Заплатата от 75-ти процентил е $ 63,190, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. 18 100 души са били наети в САЩ като техници по здравословни и безопасни условия на труд.