Описание на основната задача на дилъра

Автомобилните представителства наемат персонал от търговци, които продават автомобили на потребителите. Лицето, което управлява тези служители и операции и често притежава бизнеса, е принципал на дилъра, който често се нарича генерален мениджър. Според CBSalary.com директорът на дилъра в САЩ е получил средна годишна заплата от 114,324 долара към август 2010 г.

Работни задължения

Основните задължения на дилър директора са продажбата на автомобили и гарантирането на оптимална удовлетвореност на клиентите. За да запази маржа на печалбата, тя трябва да поддържа разнообразни и достатъчно големи инвентаризации, за да отговори на нуждите на клиентите. Договарянето на сделки с клиенти е важна част от нейната работа.

$config[code] not found

Изисквания към уменията

Проектирането на образ на честност и почтеност е наложително за изграждане на доверие на клиентите. Необходими са мотивационни умения, които да вдъхновяват и ръководят търговския персонал.Математическата способност позволява на директора на дилъра да изчисли атрактивните клиентски отстъпки и да генерира печалби.

Предпочитан фон

Принципът на дилъра се нуждае от минимум две години продажби на автомобили и пет години като мениджър или супервайзер. Познаването на автомобилната индустрия е плюс. Опитът в отношенията с клиентите е полезен.