Описание на съветника

Помощник-съветник помага на съветниците, терапевтите и психолозите, работещи в различни специалности, включително социална работа и рехабилитация. Работи с хора със зависимости, метални болести, бездомни и бивши затворници, като помага за подобряване на качеството на живота им. Заетостта обикновено се намира в нестопански организации, социални служби и правителствени организации.

Задължения за работа

Специфичните задължения на съветник-консултант са различни, но често включват подпомагане на клиентите с основни задачи, като например транспортирането им до търговски площи, предоставяне на бюджетна помощ, подпомагане при намирането на жилища и предлагане на съвети за планиране на хранене. Помощник-съветникът може да проведе интервюта с пациенти и членове на семейството, за да научи повече за тяхната история и да даде препоръки на консултанта за програми, които могат да бъдат от полза за човека. Често той води групови дейности и наблюдава пациентите, за да се гарантира, че те спазват правилата, като докладва за лошо поведение на съветника.

$config[code] not found

Необходим опит и образование

Необходимото минимално образование за съветник-съветник зависи от позицията и организацията. Успешният кандидат обикновено има асоциирана степен по съответна здравна дисциплина или диплома за средно образование със съответния професионален опит. Лице, което има само диплома за средно образование, може да получи по-малко отговорности, отколкото някой с дипломиран сътрудник. Повечето организации осигуряват обучение, което помага на съветниците да се адаптират към работата и да се научат да отговарят правилно на различните нужди на пациентите.

Основни умения

Помощник-съветник е отличен комуникатор, с изключителни умения за слушане, което й позволява да работи ефективно както с пациенти, така и с колеги. Тя е изключителен отговорник за проблемите и бърз мислител, който може да взема разумни решения без много обмисляне. Пациентите могат да обсъждат проблемите си с нея, защото тя е съпричастна и има отлични междуличностни умения.

Заплата и Outlook

От май 2013 г. Бюрото по трудова статистика на САЩ докладва средната заплата на социалните и човешките асистенти, включително помощниците на съветниците, на 31 280 долара годишно. BLS очаква заетостта в тази област да нарасне с 22% от 2012 до 2022 г., което е два пъти повече от прогнозираните 11% за всички професии. Очаква се растеж, тъй като все повече хора търсят възможности за лечение на техните зависимости.

Възможности за напредък

Работата като съветник помощник може да помогне да се подготви за роля като съветник. Специфичните изисквания да стане съветник варират по специалност, но кандидатите трябва да имат както бакалавърска, така и магистърска степен. В някои държави може да е необходимо и допълнително лицензиране.