Описание на хотела Bellman Job

В хотел се назначава един коловоз, който да помага на гостите с багажа си и да покаже на гостите им стаята си. Посочени също като кукли, звънците трябва да гарантират, че гостите имат приятен престой. Държавният университет отбелязва, че въпреки че задълженията на бивш военачалник са подобни на носачите, обикновено се намират пилоти, които работят в хотела, а не навън, където носачите обикновено работят.

образование

$config[code] not found Digital Vision./Photodisc/Getty Images

Няма официални образователни изисквания, за да станеш хотелски белман. Държавният университет съобщава, че въпреки че работодателите обикновено търсят тези с диплома за средно образование, уменията на добри хора и физическата сила са по-важни от академичните квалификации. Новобранците често получават обучение на работното място, което може да продължи до един месец, според държавния университет. Бюрото по трудова статистика съобщава, че много от тези в индустрията имат малко по отношение на предишния си трудов опит.

умения

Андреас Родригес / iStock / Getty Images

Тези, които работят в хотелиерската индустрия, трябва да имат интелигентен външен вид и добри умения за обслужване на клиентите. Докладът на работниците в хотел BLS трябва да има приятно поведение по време на стресови периоди или когато се занимава с нетърпелив или разгневен гост. Звънецът трябва да има положително отношение и полезен начин. Способността да се разбираме добре с другите е важна, тъй като голяма част от деня се изразходва в взаимодействие с клиенти и колеги.

Отговорности

Андреа Чу / Фотодиск / Getty Images

Описанието на длъжността на уебсайта за отвъдморските работни почивки изброява типични ежедневни задачи, като ключовете за проверка са готови, събиране на багаж, актуализиране на главните ключове, подпомагане на рецепцията по време на натоварени периоди и отговаряне на въпроси за гости. Bellmen може също да получи допълнителни задължения от управителя на резервациите. Отвъдморските работни дни отбелязват, че често се изисква от белмените да оказват помощ на допълнителни отдели в хотела, когато е необходимо, като например домакинството.

Съображенията

kyrien / iStock / Getty Images

BLS съобщават, че тъй като хотелите са отворени денонощно, часовете на работещите в индустрията могат да бъдат дълги или неразделни. Заетостта и заплатите в индустрията се очаква да нараснат с 5% от 2008 до 2018 г., според BLS. Работните места в индустрията често са на непълен работен ден или сезонни и следователно привличат млади работници с малък или никакъв предишен професионален опит. Много работни места стават достъпни всяка година поради високата текучество на персонала.

Заплата

Снимки / Stockbyte / Getty Images

Заплатата на един коловоз варира в зависимост от нивото на опит, местоположението и хотела. Според Indeed.com средната годишна заплата на един белман през юли 2010 г. е 19 000 долара.