Задължения и отговорности на производител на сокове

Производител на сокове работи в хранително-вкусовата промишленост. Извършвайки задължения, подобни на тези на бармана, този човек взема поръчките на клиентите и приготвя безалкохолни напитки, като пресни плодови сокове и шейкове. Сокопроизводителите обикновено получават почасова заплата. В зависимост от околната среда, те могат да получат и номинални върхове.

Създаване на приятен клиентски опит

$config[code] not found Изображение от Flickr.com, с любезното съдействие на Ели Ван Хоут

Производителят на сок е първото лице, което клиентите виждат, когато пристигнат на щанда за сок. Производителите на сокове също поздравяват клиентите и ги ангажират в разговор. Производителите на сокове трябва да са готови да препоръчат продукти. За тях е важно да изградят разбирателство с клиентите, за да ги превърнат в постоянна клиентела.

Общо стопанисване

Изображение от Flickr.com, с любезното съдействие на Тифани Ушко

Сокопроизводителят е отговорен за работата, почистването и поддръжката на всички инструменти (напр. Блендери, преработватели на храни, ножове за почистване), които се използват на работното място. Това включва отстраняване на неизправности, извършване на дребни ремонти и предупреждаване на ръководството, ако част от оборудването е непоправима. Сокопроизводителят също така е отговорен за гарантиране, че зоната за приготвяне на храна е чиста, като спазва всички политики на работодателите и правителствените разпоредби.

Управление на пари

Изображение от Flickr.com, с любезното съдействие на Анонимен профил

Производителят на сок също може да бъде отговорен за управлението на касов апарат. Ако е така, важно е да се спазват стриктно политиките на работодателите по отношение на обработката на транзакции в брой и / или кредитни карти. Обърнете специално внимание, за да сте сигурни, че клиентите заплащат съответната сума и че чекмеджето се свързва с квитанциите в края на смяната.

Количествени изисквания

Изображение от Flickr.com, с любезното съдействие на Vox Efx

Кандидатите за ролята на производител на сок трябва да са в законна трудова възраст или да притежават валидно разрешително за работа. Необходима е и технологична компетентност, ако ролята изисква управление на касов апарат. Кандидатите трябва също да бъдат разумно физически годни, тъй като тази роля може да изисква постоянна продължителност, както и повдигане на тежки предмети.

Общ преглед на индустрията

Изображение от Flickr.com, с любезното съдействие на quacktaculous

Работните места в хранително-вкусовата промишленост често са на непълно работно време. Тези роли изискват малко, ако има такова, формално образование. В резултат на това повече от една пета от всички служители в тази област са на възраст между 16 и 19 години. Бюрото по трудова статистика на САЩ предвижда заетостта на хората в хранително-вкусовата промишленост да се увеличи с 13% от 2006 до 2016 г.,

Типично работно изместване

Изображение от Flickr.com, с любезното съдействие на Shelly Hansen

Производителят на сок обикновено започва смяна, като гарантира, че всички доставки, необходими за изпълнение на задълженията, са на разположение. Това включва преглед на цялото оборудване, плодове, мляко и всякакви други хранителни продукти, необходими за създаване на потребителски напитки. Преди да отворят заведението за деня, сокопроизводителите се люшкат и нарязват всички плодове, които ще се използват и организират и съхраняват. След като сокът се затвори за деня, производителят на сокове изхвърля всички частично използвани хранителни продукти и правилно запечатва и съхранява останалите в съответствие с политиката на магазина, както и с местните, държавни и федерални разпоредби за безопасност на храните. Производителят на сокове отбелязва също така, че всеки инвентар, който работи, предупреждава мениджъра на смените, така че той може да бъде сменен преди започване на следващата смяна.