Описание на заданието за управление на туризма

Когато хората пътуват до нови дестинации, те често са объркани от широката гама от налични атракции. С ограничено време и знания те се нуждаят от помощ от някой, който е запознат с местните предложения. Често служителите в управлението на туризма са на разположение в хотели, мотели, туристически агенции и летища, за да помагат на пътниците при избора на най-добрите дестинации.

Изисквания към уменията

Да бъдем привлекателни, ангажирани и добре информирани трябва да бъдат компетентни и успешни в областта на управлението на туризма. Мениджърът на туризма трябва да бъде добър слушател, за да може да препоръча забележителности и атракции, които представляват истински интерес за определени туристи. Тя трябва да има добри компютърни умения, за да проучва цените, подробностите за събитията, както и посоките за ходене или шофиране за туристите. Туристическият управленски персонал трябва да превъзхожда преговорите по пакетни сделки, които са привлекателни за посетителите, докато печелят от туристическата компания. Добрите математически умения са необходими за изчисляване на отстъпки и събиране на плащания за услуги и билети.

$config[code] not found

Работни задължения

Работните места, свързани с управлението на туризма, често изискват хора, които пристигат в лобито на хотела или летището, за да им предложат обиколки с екскурзовод или билети за местни шоута и атракции. Мениджърът по туризма трябва бързо да развие връзка с широк кръг личности, за да продава и продава услуги. Той трябва да поддържа точни записи на транзакциите и да поддържа инвентара си на адекватни и актуални рекламни материали. Добрата част от работата му изисква от него да посети местни търговци и туристически атракции, за да преговаря за взаимно изгодни сделки, които генерират печалби и увеличават трафика за техните компании и неговите.

Условия на труд

Работните места за управление на туризма могат да се изпълняват в различни среди, включително лобита, зони за чакане на летището, офиси на туристически агенции или свободно стоящи павилиони в райони, силно населени с туристи. Атмосферата обикновено е енергична и оптимистична, подхранвана от позитивните нагласи на хората, които търсят забавление и удоволствие. Добрата част от работата изисква стоене или ходене за взаимодействие с потенциални клиенти. От управител на туризма може да се изисква да носи делово облекло или дрехи, които отразяват конкретно събитие, което тя насърчава. Часовете обикновено са хаотични и често включват вечери, почивни и празнични дни.

Образователни изисквания

За кандидатстване за работа в сферата на туризма се изисква диплома за средно образование или еквивалент. Предпочитана е степен по история, връзки с обществеността или управление на туризма. Познаването на местните исторически факти и атракции е желателно. Някои туристически фирми предлагат обучение на работното място на нови служители.

Възможности за заплати и напредък

Ако една туристическа компания е голяма, може да има шансове за по-висок ръководен пост. По-малките фирми често са собственост и се управляват от независими изпълнители, така че възможностите за растеж са ограничени. Според jobs-salary.com средната годишна заплата през юли 2010 г. за туристически мениджър в САЩ е била $ 40,750.