Работа в социалните служби във военновъздушните сили

Военновъздушните сили признават, че военният живот може да предизвика стрес за персонала, както и за зависимите лица. Клиничните социални работници на военновъздушните сили са служители в медицинския корпус на USAF, които предоставят услуги на военни и техните семейства. Само кандидати, които отговарят на изискванията, отговарят на условията за тази работа.

Задължения

Клиничните социални работници от военновъздушните сили предоставят консултантски услуги на летателни апарати и техните семейства. Проблемите, с които се занимават, могат да варират от стреса на работното място до брачните проблеми. Въпросите могат да бъдат финансови, като например разтягане на военните заплати за покриване на нарастващо семейство или свързани с мисията, като например разделяне.

$config[code] not found

квалификационна

Военновъздушните сили изискват клиничните социални работници да притежават магистърска степен по социална работа от акредитиран университет и най-висок лиценз, предлаган от държавата на пребиваване на кандидата. Предпочитат се кандидати с клиничен опит извън дипломирането. Кандидатите, които работят по магистърска или най-висока лицензия, могат да кандидатстват за стажанти; местен служител по набиране на персонал може да съветва относно допустимостта за стажове. Кандидатите трябва да са граждани на САЩ и да са на възраст между 18 и 34 години. Изисква се оценка на квалификацията на ръководителя на военновъздушните сили. Кандидатите трябва да преминат физическа проверка, проверка на фона и тест за наркотици. Изборът се извършва от дъска, която претегля всички фактори, включително AFOQT резултати, средна оценка за клас, опит, характер и минали постижения при вземането на решение.

обучение

Кандидатите за работа на клиничен социален работник отговарят на условията за директен маршрут. Обикновено нови служители посещават основно училище за обучение на офицери, което продължава около три месеца и е строга програма, както физически, така и психически. С директна комисия обаче обучението е намалено до пет седмици. По време на това обучение нови служители научават за военното здравеопазване и основните военни процедури. Обучението за директни служители на Комисията се състои от обучение в класната стая, развитие на лидерството и физически упражнения.

Заплата

Базовото заплащане за военните се определя от Министерството на отбраната и обикновено се преразглежда ежегодно. Всички военнослужещи с равни ранг и години на служба получават същото основно възнаграждение. Платените класове O-1, O-2, O-3 и O-4 съответстват на редовете на лейтенант, лейтенант, капитан и майор. Въпреки че кандидатите обикновено постъпват като лейтенанти, индивидите могат да получат по-висок ранг, въз основа на опит, образование, резултати от тестове и други фактори. Месечната основна заплата за платен клас O-1 варира от $ 2,876.40 до $ 3,619.20, от 2013, докато O-2 печели между $ 3,314.10 и $ 4,586.40. Диапазонът на заплатите за O-3 е между $ 3,835.50 и $ 6,240, и е $ 4,362.40 до $ 7,283.70 за O-4. Ако служителите избират жилище на база, то се предоставя безплатно, а ако решат да живеят извън базата, те получават месечна помощ. Това обезщетение се основава на ранга и семейното положение на служителя и варира от 660,90 до 1822,50 долара. За тези, които избират жилища извън базата, се предвиждат и дневни надбавки до 1 100 долара на месец.