Задължения за мобилни патрули

Мобилните патрулни служители по сигурността осигуряват на своите клиенти спокойствие, че знаят, че имотът им е осигурен. Клиентът се доверява на служителя, за да възпира нежеланите дейности и да осигури собствеността му. Качеството на тази важна услуга се засилва чрез последователното прилагане на най-добрите практики, които се изразяват като набор от задължения, на които се придържа служителят.

Прегледайте поръчките за публикуване

Всеки клиент по маршрута на патрула за сигурност трябва да има различен набор от пощенски поръчки.Тези заповеди дават на служителя указания за конкретните отговорности, с които той ще бъде таксуван на всеки обект. Служителят по сигурността трябва да прегледа всеки набор от поръчки за пост и никога да не приема, че изискванията са еднакви за всеки обект. Различните клиенти могат да имат различни директиви за това как да се справят с една и съща ситуация.

$config[code] not found

Преглед на превозното средство

Преди началото на всяка смяна, мобилният патрулен служител трябва да попълни контролен списък за преглед на превозното средство. Този списък трябва да накара служителя да провери превозното средство по въпроси, свързани с поддръжката. От първостепенно значение е да се открият всички значими проблеми при поддръжката преди смяната. Служителят трябва също да подхрани автомобила и да отбележи показанието на километража, за да документира броя на изминатите километри по време на предстоящия патрул.

Наблюдавайте и докладвайте

Мобилният служител по сигурността служи първо като възпиращ фактор и след това като свидетел на престъпна дейност. Освен ако не е необходимо действие за защита на живота на клиента или на клиентите на клиента, служителят трябва да разбере, че неговата роля е да наблюдава и докладва за всякакви престъпни инциденти. Офицерът трябва да избягва да се намесва в преследвания на превозни средства или по подобен начин на ответни действия.

Стил на шофиране

Патрулните служители по сигурността никога не трябва да карат бързо през обект на патрулиране, а вместо това да карат бавно по начин, който ще позволи на офицера да забележи нежелани събития като вандализиран автомобил или подозрително поведение.

Нерегулярно патрулиране и наблюдение

Патрулният служител трябва да положи сериозни усилия, за да гарантира, че неговите патрули не са навременни в редовни интервали. Патрулният служител трябва да използва стратегии, като често преминаващ курс. Тези, които желаят да навредят на имуществото на клиента, никога не трябва да могат да предскажат кога ще се случи следващият патрул за сигурност. Служителят трябва също така да обмисли наблюдението на имуществото на клиента от разстояние след завършване на патрул. Това позволява на служителя да види дали някой е чакал да го напусне, преди да създаде зло.

общуване

Ключов компонент на добре провеждания мобилен патрул е надеждната комуникация с диспечера. Патрулният служител трябва да се занимава с периодични проверки за социално осигуряване, за да се увери, че местонахождението му е документирано и комуникационното му оборудване функционира.