Описание на работата на шофьора на хотела

Шофьор на хотел, който също се нарича шофьор, кара лимузина, микробус или малък автобус да събира и доставя гостите на хотела до и от летището. Шофьорът на хотела е отговорен и за транспортиране на гостите до туристически райони, като например плажа или други дестинации, и предоставя информация за местността. Той проектира важен имидж на своя работодател, защото водачите обикновено са първи и последни гости на представителите на хотела.

$config[code] not found

Типични задължения

Основната отговорност на шофьора на хотела е да организира трансфер между хотела и летището. Водачът трябва да поздрави всички гости, когато влизат в превозното средство. Шофьорът също така помага на гостите с увреждания при необходимост. Служителят транспортира гостите до всяка дестинация в съответствие с правилата и правилата на хотела. Водачът е отговорен за превозното средство и гарантира, че поддръжката се извършва редовно. В допълнение, водачът трябва да докладва за всички произшествия, наранявания, опасни условия на работа и щети на хотелски превозни средства и свързаните с тях имоти. От водачите може да се наложи да повдигат предмети до 50 паунда. в автомобила и да ги разтоварят в хотела. Служителят е отговорен за подхранването на автомобила.

Желано образование

Обикновено няма изисквания за обучение на шофьора на хотела. Не се изисква висше образование, но е желателна диплома за средно образование. Обучението на професионален шофьор от сертифицирано училище по шофиране също е желателно, но не и изискване.

Лицензиране и умения

Шофьорите трябва да притежават валидна държавна лицензия за шофиране с чист запис за шофиране. Някои държави изискват специална шофьорска книжка за превоз на повече от седем пътници наведнъж. Изискват се основни умения за четене и писане, включително периодично писане на доклади. Възможно е водачите да знаят как да четат карта или да програмират GPS устройство. Хоспиталните работодатели очакват водачите да вземат между 20 и 50 паунда. няколко пъти през деня. Отлични комуникативни умения и приятелски отношения са от съществено значение и добрата лична хигиена е задължителна. Чувството за насока, познаване на района и шофьорските умения осигуряват безпроблемна работа. Повечето хотели предпочитат кандидатите за работа на шофьори да са на 21 или повече години.

Работна среда

Шофьор на хотел прекарва много време в автобус, микробус, кола или лимузина. Локализирането на гостите на хотела изисква от водача да чака вътре в терминалите на летището. Това може да изисква продължително време, ако полетът на госта закъснее или ако гостът е забавен в митницата. Шофирането в лоши метеорологични условия и тежък трафик са рутинни. Когато не шофира, хотелският шофьор може да работи на други задължения в помещенията, които могат или не могат да бъдат свързани с шофирането.

Средна заплата

Заплатата на шофьора на хотела е ниска. Водачите, работещи за хотелиерската индустрия, възлизат средно на 10,91 долара на час от 2013 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. Въпреки това, работата може да доведе до други, по-добре платени възможности за работа в хотелската индустрия. Много хотели позволяват на шофьорите да приемат съвети, но някои работодатели пречат на практиката.