Описание на работата на координатора на програмата за деменция

Координатор на програма за деменция се назначава от медицинско или здравно заведение за подпомагане на директора на звено за деменция. Заедно те разработват, прилагат и оценяват програми, услуги, политики, процедури и всички най-добри практики, свързани с предоставянето на здравни услуги за пациенти, страдащи от деменция и други неврологични заболявания. В някои среди координаторът може да бъде отговорен и за набирането и управлението на доброволци и друг неплатен персонал.

$config[code] not found

Отговорности за работата

Работейки под директен надзор на директора на програмирането на деменция, координаторът на програмата за деменция подпомага създаването и изпълнението на семинари, групи за подкрепа и други програми, управлявани от звено за деменция. По този начин координаторът може да наема, наема, обучава, управлява и прекратява доброволците и стажантите, ако е необходимо. Освен това, координаторът поддържа всички показатели, заобикалящи тези инициативи, с двойна цел за наблюдение на успеха, както и за спазване на нормативната уредба, местни, държавни и федерални разпоредби. Отговаряйки на всички основни въпроси на колеги, пациенти и семейства, координаторът на програмата за деменция обикновено служи като основна точка за контакт за отдела.

Възможности за работа

Ролите на координатора на програмата за деменция обикновено се рекламират чрез вестникарски обяви и онлайн табла за работа. Освен това, ниши търсачките за работа като Idealist.com се съсредоточават специално върху работата в нестопанския и социалния сектор. Като алтернатива, много агенции по персонала се специализират в намирането на координатори на програми и други в тази област.

Качествени изисквания

Кандидатите за координатор на програмата за деменция трябва да могат да управляват едновременно множество случаи и проекти. Дискретността и способността за поддържане на конфиденциалността на пациента също са важни. Кандидатите трябва да могат да комуникират ефективно, тъй като е необходимо взаимодействие с персонала, пациентите и семействата. Анализирайки информацията, координаторът трябва да използва разумно заключение, за да прави препоръки и решения.

Образователни изисквания

За да се наеме на работа като координатор на програма за деменция, кандидатът трябва да има формално висше образование. Задължителна е четиригодишната степен в областта на психичното здраве, социалната работа или свързаната с нея област на обучение.Кандидатите, които са лицензирани практически или регистрирани медицински сестри, могат да получат предпочитания в определени заведения. Освен това, работодателите обикновено предпочитат кандидати, които имат предишен професионален опит в работата с деменция или пациенти на Алцхаймер.

Перспективи за заетостта и средна компенсация

Бюрото по трудова статистика посочва, че “Броят на социалните и човешките асистенти се очаква да нарасне с близо 34% между 2006 и 2016 г., което е много по-бързо от средното за всички професии.” Това се очаква в резултат на нарастващата активност. възрастни хора. Според Indeed.com, средният координатор на програмата за деменция в САЩ през 2009 г. получава годишна заплата от $ 39,000.