Разликата между Office Manager и Office Administrator

Офис-мениджърите и офис-администраторите са сходни и често изискват от вас да контролирате канцеларския персонал и да следите бюджета. Те обаче са различни позиции. Офис администраторите координират офисните функции. Офис мениджърите са лидерите, които определят посоката на офиса.

Различия в отговорностите

Офис мениджърът взема решения, които организират потока от работа. Като офис мениджър Вие ръководите административния персонал, следите заплатите и наемате персонал. Вие сте част от управленския екип и понякога участвате в изпълнителни срещи. Администраторът на офиса управлява ежедневните функции на офиса. Като офис администратор вие координирате административните задължения и съгласувате задълженията по сметките и вземанията. Основна разлика в двете позиции е, че офис мениджърът е отговорен за точните финансови прогнози и проследяване.

$config[code] not found

Необходими квалификации

Можете да си осигурите работа в която и да е професия с минимум диплома за средно образование. Въпреки това, офис мениджърите ще се справят по-добре с бакалавърска степен по бизнес или мениджмънт. Изискванията за опит се различават в зависимост от работодателя. Администраторите трябва да имат поне една година административен опит. За офис мениджър много обяви за работа съдържат четири години опит; много работодатели също желаят силен лидерски опит.

Разлики в заплащането

Плащането варира значително. Офис администратор с няколкогодишен опит може да направи повече от офис мениджър. Според Бюрото по трудова статистика мениджърите на бизнес офиси попадат под управленските административни служители и правят средна заплата от 81,080 долара. Сайтът за работа Monster изброява диапазона на заплатите за офис мениджърите между 24,960 и 62,400 долара. За офис администратор, обяви за работа са изброени заплати до $ 27,000 годишно.