Какво е координатор на МДП в дома на сестринските грижи?

Координаторите на MDS (минимален набор от данни) за домашни грижи поддържат досиета на пациентите при спазване на държавни и федерални разпоредби. Те работят в тясно сътрудничество с медицинския и административния персонал за непрекъснато актуализиране на досиетата на пациентите и в повечето случаи се занимават с процеса на RAI (инструмент за оценка на пребиваващите) за пациенти от допускане до изписване.

Образователни изисквания

Повечето организации изискват BSN (бакалавърска степен по медицински сестри) или LPN (лицензирана практическа медицинска сестра), както и MDS сертифициране. Тъй като много оценки се докладват на Medicare, от повечето координатори на MDS може да се изисква да имат познания за процедурите и кодирането на Medicare.

$config[code] not found

Основни отговорности

Координацията на оценката на пациентите, както и планирането на грижите за предоставяне на най-високо качество на грижите, е най-важната функция на координатора на MDS. Това включва надзор на процеса на оценяване, изготвяне на графици за оценка и гарантиране, че оценките и плановете за грижи се извършват точно и своевременно. В повечето случаи те са вземащите решения за оценката на пациентите и плановете за грижи. Те подготвят, документират и проследяват електронните документи, включително необходимата документация за медицинска помощ.

Допълнителни отговорности

Допълнителните отговорности включват работа в сътрудничество с други членове на персонала и провеждане на срещи за оценка на плана за грижи. Тъй като координаторът на MDS работи широко с информационната система за пациента, те могат да бъдат отговорни за координиране и обучение на членовете на клиничния персонал относно правилното използване на системата. От тях може също да се изисква да изпълняват сестрински функции, ако е необходимо.

Терминология на MDS

Когато преглеждате възможностите за работа за координаторите на MDS, ще видите много отворени възможности. Медицинските сестри, които се интересуват от преместване в административна роля, може да искат да проучат обучението и сертифицирането на МДС, но терминологията на индустрията може да е объркваща. Терминологията на MDS ще бъде изяснена по време на обучението и сертифицирането, позволявайки на медицински сестри да проведат увереност за позицията на координатора на MDS.

Средни заплати

Към октомври 2009 г. средните заплати за лицензиран практикуващ координатор на MDS са между 18 и 25 долара на час, а средната заплата за координатора на MDS от регистрираната медицинска сестра е между 24 и 28 долара на час според Payscale.com. Заплатата може да се увеличи с опит и работа в по-големи домове с много пациенти.