Какво е описание на длъжността за мениджър Office Optometry?

Първоначално посещение в офиса на оптометриста обикновено изисква новият пациент да попълни документите относно медицинската история, информация за контакт, настоящи и минали проблеми с очите, застрахователно покритие и предпочитания за фактуриране. Тази информация се съхранява по електронен път или на хартиен носител, за да помогне на оптометриста да диагностицира и лекува пациентите и правилно да изплаща застрахователни компании за предоставени услуги. Лицето, което отговаря за съхраняването на тези файлове и общите офис операции, се нарича офис мениджър по оптометрия.

$config[code] not found

Изисквания към уменията

Необходими са умения за управление на офис и документи, за да бъде компетентен офис мениджър по оптометрия, тъй като файловете на пациентите трябва да бъдат точни и актуални, за да може оптикът да осигури своевременно добро обслужване на пациентите. Мениджърът трябва да има надзорни способности за ръководене на работата на администратора и административния персонал. Очаква се тя редовно да преразглежда ефективността на системите за регистриране и съхранение на данни и да препоръчва подобрения. Ако възникнат несъответствия, свързани с въпроси, свързани с управлението на офиса, от нея се изисква да ги разрешава с такт и дипломация.

Работни задължения

Независимо дали оптометрията е нова или просто променя управлението, офис мениджърът отговаря за избора на най-добрата файлова система за операцията, както и за вземане на решения относно наемането на нови служители, какъв софтуер най-добре отговаря на нуждите на лекаря и обема на пациента, и разработване на политики и процедури в офиса. Обикновено тя се консултира с лекаря, за да определи работно време и да определи насоките за плащане на пациента и плащане. Одобрението й обикновено е необходимо за закупуване на офис консумативи и оборудване. Контактът с пациенти обикновено е част от работата.

Условия на труд

Офис мениджърите по оптометрия обикновено работят в професионално офис среда, която е комфортно обзаведена и свободна от външен шум или смущения. Обикновено работното време е от 9:00 до 17:00 часа. Рядко се изискват извънреден труд или работа през уикенда. Професионалното бизнес облекло обикновено е предпочитано за работата, въпреки че някои кодове за офис облекло могат да включват хирургически ексфолианти.

Образователни изисквания

Диплома за средно образование или еквивалент се изисква за офис мениджър по оптометрия. Някои работодатели изискват най-малко две години опит в управлението на оптометрията или оптичното управление. Предпочитат се познанията за процедурите за оптични тестове. Предпоставки за подаване на очила или контакти се счита за плюс за кандидатите за работа.

Възможности за заплати и напредък

Ако оптометристът е част от по-голяма група от специалисти по очна грижа, може да има възможност за управление на по-големи или по-натоварени офиси за по-висока заплата. По-малките независими практики обикновено не дават шансове за професионално развитие. Средната годишна заплата за офис мениджър на оптометрията през 2014 г. беше 40 414 долара.