Описание на заданието за оператор на машини с ЦПУ

Операторите на компютърни цифрови контролни машини ръководят автоматизирани инструменти, които произвеждат части и части от суровини. От май 2014 г. Бюрото по трудова статистика на САЩ посочва средната заплата за операторите на машини с ЦПУ като 37 920 щатски долара годишно.

Подготовка на CNC машини

Като оператор на CNC машина, вие подготви производствени машини чрез прехвърляне на програмни инструкции, които ръководят процеса на превръщане на суровини като метал и пластмаса в специфични форми и форми. Операторите настройте хардуера за машини с ЦПУ, инсталиране и подравняване на приспособления и приспособления, ръководени от софтуера. Докато машината работи, вие наблюдава инструменти и приставки, гарантирайки правилното охлаждане и смазване на частите. Можете също така да слушате звуците и вибрациите, създадени от машината с ЦПУ, които понякога показват неправилни или тъпи части.

$config[code] not found

Допълнителни задължения на оператора с ЦПУ

Използването на измервателни инструменти като микрометри, дебеломери и дълбочини микрометри ви позволява извършват подробна инспекция на части и части, като се гарантира, че продуктът отговаря на производствените указания. Ти прочетете чертежи и други документи които очертават спецификациите на производствения процес. Операторите на CNC машини съобщават за проблеми, свързани с контрола на качеството, като дефекти в суровините и готовите продукти, което предполага промени и корекции както на суровините, така и на машините. Трябва да поддържате чисто работно място и да миете или полирате готовите продукти, когато е необходимо.

Образованието и обучението

Въпреки липсата на специфични образователни изисквания за операторите на CNC машини, повечето работодатели търсят кандидат с минимум диплома за средно образование или GED. Колежите в Общността и техническите колежи предлагат курсове, които обучават и обучават бъдещи оператори на машини с ЦПУ, което води до сертификат или сертифициране в тази област. Не всички оператори на машини с ЦПУ изискват предварително обучение или сертифициране в областта. Някои компании отговарят на новите работници с опитни оператори, които предоставят обучение на работното място за нови служители.

Работна среда и Outlook

Повечето оператори на машини с ЦПУ работят фабрики за производство, Работниците трябва да вземат предпазни мерки срещу опасности като вреден прах, дим и химикали, Трябва да останете нащрек и да сте наясно със заобикалящата ви среда, докато работите, защото машините, които използват CNC операторите са потенциално опасни. Според Бюрото по трудова статистика на САЩ търсенето на метални и пластмасови работници ще намалее с шест процента между 2012 и 2022 г., което ще доведе до загуба от 59 100 позиции в тази област.