Описание на работата на мениджъра на банката

Банков мениджър е лицето, което отговаря за финансовите операции на банката, както и на служителите, които предоставят обслужване на клиенти в банкови или кредитни сделки. Той следи сделките за точност и професионализъм. В интерес на удовлетвореността и задържането на клиентите, той поддържа гостоприемна и ефикасна среда.

Видове

Човек на тази длъжност на малко място може да отговаря за всички банкови отдели. В по-големите банки с множество местоположения, обикновено има мениджър на клон за всеки местен офис. Ако основната банка или клон е голяма операция, обикновено има мениджъри за отделни отдели, като кредитни, ипотечни, инвестиционни, контролни и спестовни отдели.

$config[code] not found

Задължения

В допълнение към обучението и надзора на служителите и гарантиране на изключително обслужване на клиентите, мениджърът на банката изготвя отчети и обобщения, които отразяват дейността на банката по отношение на нови кредити и ипотеки, дейност по подразбиране, нова дейност по сметка и възвръщаемост на инвестициите на банката. Тези данни се предоставят на висшето ръководство, както и на борда на директорите и инвеститорите на банката. Мениджърът често е призован от подчинените да разглеждат въпроси, свързани с обслужването на клиентите, или да подпомагат експедицията на заявления за заем или ипотека.

Условията на труд

Банков мениджър прекарва голяма част от времето си на бюрото си, като прави документи и работи на компютъра си. Понякога тя може да ходи през задните офиси, касиер и лоби, за да общува с персонала и клиентите. Въпреки че може да работи в банката по-малко от традиционните 40 часа на седмица, тя често взима работа у дома, която завършва вечер или през почивните дни. Дрес-кодът за банките е традиционно професионален, а общата атмосфера обикновено е приветлива и полезна.

Образователни изисквания

Кандидатите за банково управление или за стажантски програми за управление трябва да имат висше образование. Предложените области на концентрация включват математика, счетоводство, финанси или бизнес администрация. Нивото на изискванията за образование в колежа варира в зависимост от банката. Повечето банки предлагат програми за обучение на мениджърите на бъдещите мениджъри, за да ги запознаят с различните отдели на банките и техните операции.

Възможности за заплати и напредък

Според Salary.com средният годишен доход на банковия мениджър през 2009 г. е бил 137,163 долара, в зависимост от размера на банката, нейните притежания и икономическите условия в региона, в който се намира банката. Шансовете за напредък също силно зависят от тези фактори. Банковите мениджъри на по-ниско ниво често се записват в напреднали курсове за финансиране и банково дело, за да увеличат шансовете си за повишение.