Описание на работата на придружаващия фитнес

Фитнес санитарът отговаря за общия надзор на фитнес центъра. Служителят обикновено посреща гости и работи, за да гарантира, че те имат безопасно и приятно преживяване. Тази позиция е отговорна и за поддържането на тежести и зоните за фитнес на сърдечносъдовата система, за да е сигурно, че оборудването е чисто, правилно функциониращо и използвано съгласно правилата на съоръжението.

Отговорности

Отговорностите на придружителя на фитнес обикновено включват създаване, поддържане и почистване на оборудване, посрещане на гости, разясняване на програми и дейности, обучение на гостите как да използват оборудването, предоставяне на основна фитнес информация, докладване и разрешаване на жалби, поддържане на записи за обслужване и осигуряване на правила и разпоредби се прилагат. Някои от присъстващите могат също да спомогнат за популяризиране на дейностите по съоръжения и организиране на специални събития.

$config[code] not found

квалификационна

Повечето работодатели търсят кандидати с диплома за средно образование или GED. Някои от тях могат да предпочетат поне една година отдих, физическа подготовка или опит за обслужване на клиенти. Може да се изисква обучение за оказване на първа помощ и сертифициране за CPR / AED. Тъй като това е физическа работа, обикновено има физически изисквания, които включват способността за настройка на оборудване и повдигане на поне 25 паунда.

умения

Има и лични атрибути, които работодателите могат да търсят при наемането на тази длъжност. Те включват изходяща личност, любов към фитнеса, познания за фитнес и физиология, и способност да общуват добре и да учат другите.

Настройки за заетост

Обикновено фитнес самите се използват във фитнес заведения в университети, центрове за отдих и здравни клубове. Фитнес залите обикновено са отворени дълги часове и през почивните дни, така че придружителите често работят през вечерни и уикендни смени. Много от фитнеса са служители на непълно работно време и по този начин не получават обезщетения за служители, различни от безплатно ползване на съоръжението.

Прогноза за индустрията

Според Бюрото по трудова статистика на САЩ през 2012 г. в Съединените щати имаше 267 000 фитнес работници. Работните места за фитнес работници като цяло се очаква да нараснат с 14% между 2012 и 2022 г., малко по-бързо от средното за всички професии. Това може да се дължи на повишената информираност на обществото за ползите от физическата годност.