Въпроси за интервю за анализатор

Основната цел на анализаторите на компенсации е да разработват, координират и прилагат стратегии и програми за компенсации. Те разработват компоненти на програмите за възнаграждения и възнаграждения, като базово възнаграждение, бонуси и стимули. Те също така помагат за разработването на програми за признаване. За да поддържат конкурентно позициониране на пазара, те провеждат проучвания на заплатите и интерпретират и анализират резултатите. Обикновено те работят в отдел „Персонал“ или „Човешки ресурси“ и често ръководят управлението по проблеми, свързани с компенсации.

$config[code] not found

Въпрос, свързан със задачите

Познава отговорностите и спецификите на работата в компанията. Освен специализацията в заплатите на служителите, анализаторите на компенсации също извършват анализи на пазара на труда. Трябва да сте запознати с общите тенденции на пазара на труда, особено по отношение на заплатите и обезщетенията. Мениджърите по наемане могат да ви зададат въпроси относно необходимите умения и способности на анализаторите на компенсации. В отговор обсъдете силните си умения за решаване на проблеми, лидерски умения и умения за комуникация и представяне. Те могат също да ви помолят да обсъдите как се справяте или контролирате обичайните грешки в тази област. Говорете за въпроси, за които имате решение. Например, понякога анализаторите на компенсации използват повторно същия план за всички ситуации. Обсъдете как да коригирате плана си за компанията и ситуацията.

Технически знания

Запознайте се с често използваните термини в полето, защото трябва да отговорите на въпроси относно тези ключови термини. Например Vouching означава финансов одит и е популярен технически термин в тази област. Вероятно ще обсъдите системите за заплати, като заплати, бонуси, заплащане за извънреден труд, данъци и разходи за заплати, както и обезщетения, платени от работодателя, като ваканции, платен отпуск, болнични дни, пенсионни планове и планове за разпределяне на печалбата. Трябва да сте запознати с обичайните методи, използвани при изплащането на служител, като почасова заплата, заплата и комисионни. Запознайте се със законодателството, свързано със застрахователни и пенсионни и други обезщетения. Също така бъдете готови да обсъдите фактори, които влияят върху компенсационните пакети, включително работата и опита на служителя, оценката на работата и изискванията и стратегията на организацията и платежоспособността.

Предишен опит

Интервюиращите ще имат желание да знаят как сте реагирали в определени ситуации на предишните си работни места. Това им помага да предскажат бъдещото ви поведение на работа. Те могат да ви помолят да уточните как сте идентифицирали и приложили подходящи пенсионни, осигурителни и спестовни планове. Ще бъде полезно, ако предоставите и опишете професионална класификация, длъжностна характеристика и скала на заплатите, която сте разработили. Идентифицирайте силните и слабите му страни. Ако въз основа на Вашата препоръка промяната в ползата за служителите, практиката за здравето или безопасността са довели до добър резултат, уверете се, че описвате ситуацията подробно.

Ситуационни въпроси

Работодателите използват ситуационни въпроси, за да видят дали можете да приложите теорията към реалността. Те могат да ви дадат конкретен бизнес сценарий, в който трябва да създавате, тествате или усъвършенствате плановете за обезщетения на служителите. Те могат също така да представят текущите въпроси, свързани с компенсацията на компанията, и да ви помолят да предоставите стратегии и препоръки за решаване на проблемите. Например, може да се наложи да обсъдите отговора си, ако служител иска повишение до по-висока степен, но предишното представяне не оправдава промоцията. Не забравяйте да включите плановете си, ако служителят заплаши да се откаже.