Какво е длъжността на одитор на медицинска документация?

Одиторите на медицински досиета преглеждат кодирани медицински досиета и подкрепящи документи, за да осигурят точност и ефективност. Този процес спомага за предотвратяване и идентифициране на измами, надплащания, потенциални проблеми с спазването на регулаторните изисквания и разследвания от регулаторните агенции. Одиторите на медицински досиета обикновено работят за здравните организации, въпреки че някои от тях могат да работят за правителствени агенции.

Необходими умения и знания

Одиторите на медицински досиета трябва да бъдат експерти по системите за медицинско кодиране, като Текущата процедурна терминология и Международната класификация на системите за заболявания, както и медицинските процедури за фактуриране и възстановяване на разходите. Трябва да имате остро око за детайлите, за да можете да идентифицирате технически проблеми с тези сложни кодове. Трябва да имате отлични писмени комуникационни умения, за да предавате проблемите на ръководството, да съветвате за нови или актуализирани процедури, за да предотвратите бъдещи проблеми с медицинската документация и да напишете доклади за резултатите от одитите си. Също така се нуждаете от задълбочени познания за законите и наредбите за медицинските документи.

$config[code] not found

Задължения за одит

Като одитор на медицинска документация, прекарвате голяма част от времето си в провеждане на изследвания и анализи. Първо събирате извадка от медицински записи за преглед. Спецификациите на тази група от извадки могат да варират в зависимост от целта на вашия одит. Например, може да е необходим одит, след като клиентите се оплакват, че техните застрахователи не са получили необходимата документация за разрешаване на плащане за кръвни тестове. В този случай вашата проба ще включва пациенти, които са преминали кръвни изследвания през съответния период от време. След като идентифицирате извадка, преглеждате медицинските документи и подкрепящата документация и говорете с членовете на персонала, участващи в предоставянето на грижи, за да определите точността и да идентифицирате причината за неправилно обработените медицински данни.

Задължения за съответствие и консултиране

В одиторска позиция в медицинската документация вие сте отговорни за това, персоналът и политиките на здравната организация да отговарят на нормативните изисквания и да поддържат поверителността на документацията на здравната организация. Може да се наложи да обучите медицински или кодиращ персонал, за да разберете и да приложите политики за кодиране и фактуриране, закони и разпоредби. Можете също така да посъветвате ръководството да разработи по-ефективни политики и процедури и да комуникира с трети лица, които включват застрахователни компании и държавни платци по отношение на медицинските кодиране или проблемите с фактурирането. Одиторите на медицински досиета трябва да присъстват на обучителни събития, за да останат в крак с регламента и най-новите ревизии на системите за кодиране.

Идеалният доклад на одитора за медицински записи

Необходим ви е поне сертификат или диплома за здравни информационни технологии, за да работите като одитор на медицински записи, въпреки че някои работодатели предпочитат кандидати с бакалавърска степен. Тези програми осигуряват обучение за медицинска терминология, системи за кодиране, регулаторни изисквания и възстановяване на разходите за здравеопазване. След дипломирането си, вие трябва да придобиете няколко години опит като медицинска документация или здравен информационен техник, преди да се преместите в позиция на одитор. След като влезете в полето, можете да удостоверите своя експертен опит, като преминете изпита за сертифициран медицински специалист.За този изпит няма строги изисквания за образование или опит, но Американската академия на професионалните кодери препоръчва да имате диплома за специалист и две години опит в областта на медицинския одит, преди да опитате изпита.

Информация за заплатите за медицинските архиви и здравните информационни техници

Медицинските досиета и техниците за здравна информация са спечелили средна годишна заплата от $ 38,040 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В края на краищата медицинските досиета и техниците за здравна информация спечелиха 25-процентна заплата от 29 940 долара, което означава, че 75 процента са спечелили повече от тази сума. Заплатата от 75-ти процентил е $ 49,770, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. в САЩ са заети 206 300 души като медицински лица и техници за здравна информация.