Описание на заданието за ограничен лицензиран психолог

Държавният закон изисква лицензиран психолог да бъде под надзора на пълен лицензиран психолог (Ph.D.). Това може да бъде лиценз, който се провежда до завършване на докторска степен. в психологията, или може да бъде лиценз, който се провежда за неопределено време, докато човек остане в добро състояние с държавната сертификационна комисия. Основната разлика между психолог с ограничен и пълен лиценз е образованието. Ограничен лиценз се дава на тези, които притежават магистърска степен по психология, а на онези, които имат докторска степен, се дава пълен лиценз. Практическите области остават същите, с изключение на това, че притежателят на ограничена лицензия винаги ще остане под надзора на пълноправен притежател на лиценз.

$config[code] not found

Професионални отговорности

Специфичните отговорности ще варират в зависимост от областта на специализация, въпреки че съществуват основни критерии, които всички ограничени психолози трябва да практикуват. На ограничен психолог ще бъде поискано да оцени, диагностицира и лекува психични разстройства, проблеми със зависимостта, тревожност и емоционални разстройства. За да оцени пациента, психологът ще трябва да прилага психологически тестове. Той е с правилна оценка на резултатите, от които той ще организира план за лечение. Работата вероятно ще се проведе в различни условия: клинични, частни, общински здравни центрове, системи за корекции и болнични заведения. Може дори да се наложи да работи с адвокати и други членове на правната система.

Административни отговорности

Ограничен лицензиран психолог ще бъде отговорен за поддържането на задълбочени досиета на пациентите на всяка терапевтична сесия и взаимодействие. Тя трябва да притежава умения за работа с компютър, тъй като голяма част от работата ще трябва да бъде въведена и предадена по електронен път. В рамките на определени практики може да се наложи да съдейства за застраховане.

Необходими умения и квалификации

Професионализмът и отличните междуличностни умения са изискване. Психологът трябва да има твърдо разбиране за дискретността, тъй като поверителността на клиента е от първостепенно значение, особено що се отнася до държавния закон.

Неограничен ограничен лиценз е изискване за практикуване и психологът трябва да е в добро състояние в държавния съвет за сертифициране. За да получи ограничен лиценз, психологът трябва да подаде заявление в отдела по здравеопазване в своята държава. В това заявление, психологът ще бъде помолен да разкрие и предостави доказателство за образование, допълнително обучение, история на предишната работа, информация за наблюдаващия психолог (доктор), история на злоупотреби, предишни притежания на лицензи и дисциплинарна история. Психологът трябва да има и застраховка за отговорност; необходимата сума ще бъде определена от държавата.

Образование и трудов опит

Психологът с ограничен лиценз изисква магистърска степен по психология, а в някои държави може да се изисква допълнително обучение в определена област. Например в Мичиган човек трябва да завърши една година обучение по клинична психология, в допълнение към получаване на магистърска степен. Изискванията за допълнително обучение ще варират и могат да бъдат проверени в държавния отдел по здравеопазване. Може дори да е възможно държавата да не предлага ограничен лиценз, тъй като този лиценз е въведен от някои държави за увеличаване на предлагането на психолози, тъй като много от тях са били възпрепятствани от докторантите. изискване на напълно лицензиран психолог.

В допълнение към академичните изисквания, ограничен лицензиран психолог е длъжен да завърши една година надзор при напълно лицензиран психолог. През първата година и за цялата продължителност на кариерата се изисква ежемесечен надзор от един до два часа на месец от напълно лицензиран психолог, освен ако не е завършил докторска степен. се постига.

Заплата

Според Бюрото по труда и статистиката темпът на растеж за тази професия се очаква да бъде по-бърз от средния за всички професии; което означава темп на растеж от 7% до 13% от 2008 до 2018 г. Най-голям растеж се очакваше да бъде за психолози, притежаващи специализирана докторска степен. дипломи от водещи университети. Очакваше се, че конкуренцията между ограничените лицензирани психолози, притежаващи само магистърски степени, ще бъде висока. Търсенето на училищни, клинични и консултантски психолози се очакваше да има най-голямо нарастване на търсенето.

Средната печалба за всички останали, които не са посочени като пълноправни психолози, е $ 51 050 от 2008 година.

Информация за заплатите за психолозите за 2016 година

Психолозите са спечелили средна годишна заплата от $ 75,710 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В края на краищата психолозите са спечелили 25-процентна заплата от $ 56,390, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. 75-те процентил заплата е $ 97,780, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. 166 600 души са били заети в САЩ като психолози.