Описание на заданието за анализатор на проекта

Един анализатор на проекта координира данните и информацията и подготвя вътрешни и външни доклади от различни отдели. Позицията е подобна на административния координатор. Един анализатор на проекта трябва да притежава старание и да бъде в течение на всички програми, създадени от ръководството чрез оценка, която определя ефективността на текущите проекти на работното място. Анализатор на проекта се нарича още ръководител на проекта или специалист по проекта.

$config[code] not found

Задължения

Аналитикът по проекта проектира, разработва и установява ключови стандарти за отчитане за организация или компания. Анализаторът обработва докладите от ръководството и показателите за изпълнение, които ръководството трябва да преразгледа по отношение на определени проекти. Със съгласието на висшето ръководство, анализаторът работи по цялостното планиране на проекта и формулира доклади въз основа на планирането на проекта и графиците за резултатите.

Качества

Анализаторът на проекта трябва да е осведомен във всички фази на жизнения цикъл на управлението на проекти. Анализаторът трябва да може да използва софтуер за компютърни приложения като Microsoft Project за проследяване на разработването на график на проекта, контрол на проекта, практики за управление на риска и проблеми, както и обработка и архивиране на проектната документация. Анализаторът трябва да вдъхновява и насърчава среда за сътрудничество между различните отдели и колеги.

образование

За позицията на анализатор на проекта, много работодатели желаят индивид с бакалавърска степен по бизнес, бизнес управление, администрация или финанси. Въпреки това, в повечето компании, анализаторът на проекта може да започне обучение на работното място като административен асистент или офис специалист и докато е в длъжност, да отговаря на допълнителни изисквания, като взема колеж или професионални курсове.

Годишно заплащане

Според PayScale.com петте най-популярни индустрии за анализатори на проекти са правителството, управленското консултиране, държавните изпълнители, военните / въоръжените сили и информационните технологии. Към юни 2010 г. средната средна работна заплата за проектантски анализатор с опит от пет до девет години е $ 40,580 до $ 55,556.

Прогнози за заетостта

Според Бюрото по трудова статистика на САЩ, анализатор на проекта се счита за управленски анализатор или административен координатор. Също така се очакваше заетостта на проектни анализатори (в областта на управленския анализатор) да нарасне с 24% от 2008 до 2018 г. Това е много по-бързо от средното заетост. Най-голям ръст се очакваше в големите консултантски фирми.