Какви са задълженията на ръководителя на авточасти?

Ръководителите на авточасти работят във франчайзингови автосалони, независими сервизни центрове, частични фактори и оперативен отдел на собствениците на автопаркове. Те са отговорни за гарантиране, че обектът разполага с правилната комбинация от части и инвентаризация, за да отговори на търсенето за обслужване, ремонт и продажби на трети страни. Чрез поддържането на ефективна експлоатация на частите, мениджърите на части правят важен принос за производителността, рентабилността и удовлетвореността на клиентите.

$config[code] not found

Складова наличност

Мениджърите на части трябва да вземат решения за инвентара. При дилърите с франчайзинг те трябва да съхраняват резервните части на резервните части, от които се нуждае сервизният отдел, за да извършат планирано обслужване и ремонт на текущата и миналата гама от модели. В независим сервизен център или фабрика за части, решенията за инвентаризация са по-сложни, тъй като мениджърът на частите трябва да има наличност, за да покрие нуждите от обслужване и ремонт на превозни средства от различни производители. Мениджърите анализират използването на запасите, за да идентифицират бързо движещи се части и продукти, които се изискват само от време на време.

Извор

За да балансират качеството и разходите, мениджърите на части трябва да идентифицират доставчици, които могат да предоставят резервни части, които отговарят на спецификациите на производителите. В някои случаи те купуват оригинални части директно от производителя. За популярни части, като спирачни накладки, свещи или компоненти на съединителя, те също могат да бъдат източник от независими производители на части, които отговарят на стандартите за качество. Мениджърите на части договарят условия с доставчиците, за да минимизират разходите и да подобрят рентабилността.

Продажба на части

В допълнение към доставката на части за обслужващите операции на фирмата, мениджърите на части също могат да бъдат отговорни за продажбите на външни клиенти. Компанията може да управлява брояч на части, където собствениците на превозни средства или независимите сервизни техници могат да закупят части. Броячът за части обикновено предлага аксесоари, както и части за обслужване, за да се увеличи приходите. Мениджърът на части също може да наблюдава екип от търговски представители, които се занимават с оператори на флота или независими сервизни центрове. За да стимулират продажбите, ръководителите на части разработват промоционални кампании и програми за стимулиране.

надзор

При операциите с по-големи части мениджърите могат да отговарят за набирането и надзора на служителите, като складови служители, административен персонал, оператори на телепродажби и персонал за продажби на дребно. Ръководителите на части трябва да гарантират, че тези служители имат подходящото ниво на познания за продукта, за да осигурят добро обслужване на вътрешните и външните клиенти.

Връзки с клиентите

Мениджърите на части, които продават на външни организации, трябва да изграждат добри отношения със своите клиенти. Те се срещат с клиенти, за да обсъдят изискванията за техните части и да се споразумеят за условия, като нива на складовите наличности, отстъпки и методи за доставка. Те могат също така да работят с най-важните си клиенти за разработване на персонализирани нива на обслужване, като онлайн поръчка, специален склад, планирани доставки и обслужване на части за спешни случаи.