Как можете да подновите лиценза си за охрана на NYS?

Обслужването и защитата като охранител в щата Ню Йорк изисква отдаденост и непоколебима работна етика. Той също така изисква специализирано обучение и получаване на лиценз за сигурност на NYS, за да изпълнява задълженията на работата безопасно и ефективно. След получаването на лиценза за охрана на NYS, притежателят на лиценза трябва да поднови регистрационната си карта на всеки две години, съгласно член 7А, в Общия бизнес закон на щата Ню Йорк. Подновяването на лиценза за охрана включва попълване на заявлението за подновяване на охраната на DOS-1246, провеждане на курсове за обучение и заплащане на такса за подновяване.

$config[code] not found

Задължения на охраната на NYS

Член 7А от Общото търговско законодателство на щата Ню Йорк очертава служебните задължения на охраната. Тези длъжности включват защита на хората и имуществото от вреди, кражби и незаконна дейност и патрулиране на фирми, фирми и други субекти. Други задължения, които служителят по сигурността изпълнява, включват откриване, възпиране и докладване на неправомерни и неоторизирани дейности и реагиране на алармите на системата за сигурност. Охранителите обаче не инсталират и не обслужват аларми за сигурност; Инсталаторите за сигурност трябва да кандидатстват за отделен лиценз в щата Ню Йорк. Активни полицейски служители и частни следователи не са включени в описанието на длъжността на охраната и имат свой собствен лицензионен процес.

Характеристики на охранител

Охранителите трябва да имат чист запис, никога да не са осъждани за тежко престъпление или каквото и да е нарушение, което пряко би засегнало техните задължения като охрана. Всеки охранител, който преди това е бил лишен от работа като служител по сигурността или подобна роля, или е бил отменен или спрян с предишни лицензи за охрана, не може да служи като охранител в щата Ню Йорк. Те трябва да са поне 18-годишни и да са граждани на Съединените щати и да имат здрав разум, добра физическа подготовка и висок морален авторитет.

Завършване на обучение по охрана

Охранителят може да не работи за охранителна фирма в щата Ню Йорк без валидна регистрационна карта. Първата стъпка към получаване на регистрационна карта е завършването на специализирано обучение по охрана. Обучението се състои от осем часа обучение в класната стая, предхождащо обучението от акредитирано училище за охрана. След като охраната е започнала своята роля, те трябва да завършат 16 до 40 часа обучение на работното място в рамките на 90 дни от започването на работа. Точният брой на необходимите часове зависи от специфичните задължения на охраната, естеството на работното място и изискванията на фирмата за сигурност. Училището за обучение трябва да предостави документи за завършване на щата Ню Йорк; на лицето не се разрешава да се обърне към сертификати за завършване на обучението.

Специалните въоръжени охранители трябва да завършат и въвеждащия осемчасов курс, както и най-малко 16 часа обучение на работното място. В допълнение, те трябва да притежават валидно писмено разрешение на NYS и да вземат 47-часов курс за обучение на огнестрелни оръжия, за да получат специална карта за регистрация на въоръжени охранители.

Изключения от изискванията за обучение включват активни полицейски служители, които служат като служители по сигурността като вторична роля на заетост. Някои мирни служители в щата Ню Йорк също са освободени от обучение - шерифи и заместник-шерифи, служители по сигурността за тунелната администрация, униформени съдебни служители, съдебни служители и служители за корекции в НЮС.

Подаване на заявление за лиценз за защита на NYS

Когато кандидатства за регистрационна карта, служителят по сигурността се нуждае от няколко информация. Те трябва да попълнят заявлението за лиценз за охрана и да го подадат в Департамента за лицензиране на NYS. Приложението е достъпно онлайн на уебсайта на Службата за лицензиране. Кандидатите могат да изтеглят приложението на няколко езика, включително английски, испански, хаитянски креолски, италиански, корейски, руски и китайски.

Кандидатът се нуждае от удостоверение за завършено обучение от училището по охрана и две снимки, направени в рамките на 30 дни след подаване на заявлението. Всеки заявител също трябва да предостави два комплекта пръстови отпечатъци, взети за справка във ФБР. Отпечатъците могат да се правят по електронен път чрез IdentGO от IDEMIA. Просто си уговорите среща с IdentGO, носете формуляр за самоличност, вземете пръстови отпечатъци и оставете с квитанция, която да подадете с молбата си. Таксата е $ 99 общо, платима с чек, паричен превод или кредитна карта, и включва $ 75 за таксата за разделяне на правосъдието, $ 12 за такса от ФБР и $ 12 за такса за доставчик на пръстови отпечатъци.

И накрая, заявителят трябва да плати лицензионната такса от $ 36, платима чрез паричен превод, чек на компанията или чекове на касата към Държавния департамент на NYS. Отделът не приема пари в брой, лични чекове или кредитни карти. След като завършите, изпратете по пощата подписаното заявление за лиценз за NYS, копие от сертификата за завършване на обучението, бележката за пръстови отпечатъци и лицензионната такса в лицензния център на NYS в Олбъни, Ню Йорк.

Някои кандидати може да са в състояние да се откажат от предварителната проверка, ако са провели неотдавнашна проверка или са назначени като служител по въпросите на мира. Отделът за охрана и NYS лицензионното подразделение трябва да определят дали е необходима проверка на фона.

Получаване на картата за регистрация на охраната

След като Министерството на лицензионните услуги прегледа заявлението и получи чиста справка от пръстовите отпечатъци, те издават регистрационната карта. Картата за самоличност включва името и служебния адрес на лицензополучателя и думата „служител“ преди пълното име и регистрация на служителя, или охранител, или въоръжена охрана. Личната карта има снимка на служителя, дата на наемане и подпис.

Когато кандидатът представи цялата необходима документация за лиценз, те също трябва да подадат формуляр за съгласие на DMV.Този формуляр дава разрешение на Ню Йорк да използва разрешението за шофьорска книжка на кандидата или снимката на държавното удостоверение като файл с лиценз за охрана. При попълване на формуляра, заявителят трябва само да избере съответния лиценз (охранител), да посочи номера на лиценза на ДМВ и знак и дата. Ако някой не притежава валидна шофьорска книжка или държавна карта, те трябва да отидат в DMV и да си направят снимка, направена безплатно за тях, наречена транзакция само за изображения. След като DMV получи своята снимка, заявителят получава разписка с деветцифрения им идентификационен номер, която те трябва да включат в заявлението си за лиценз за охрана.

Подновяване на регистрационна карта

Лицензът на NYS за сигурност изтича на всеки две години. Най-малко 60 дни преди изтичането на срока на валидност на картата, отдела за лиценз на охранителите на NYS изпраща известия за подновяване и формуляр за подновяване. Приложението DOS-1246 Security Guard Renewal не е достъпно онлайн, така че ако охранител не получи известие за подновяване, те трябва да се свържат с отдел Държавно управление на лицензионните услуги, за да получат уведомление за подновяване.

За подновяването на лиценза за сигурност е необходимо да се подаде формуляр за подновяване, двугодишна такса за подновяване от $ 25 и сертифициране за завършване на две годишни курсове за обучение без откъсване от работа. Кандидатите за подновяване трябва да имат достатъчно време, за да получат заявлението за подновяване и да бъдат одобрени преди датата на изтичане. Охранители, които имат изтекъл срок за регистрация, нямат право да работят и могат да бъдат глобени за нарушението.

Всяка година охранителят трябва да завърши осемчасов курс за обучение без откъсване от работа. Притежателите на лиценз за специална въоръжена охрана се нуждаят от допълнителен осемчасов курс за обучение без откъсване от работа всяка година, в допълнение към основния. Ако лицензът за охрана е изтекъл повече от шест месеца, това лице трябва да кандидатства отново за лиценз, следвайки същите процедури за обучение, заявление и проверка на фона като първоначалното заявление.

Частният детектив или работник от охранителна или охранителна агенция, който вече притежава лиценз в една от тези области, не се нуждае от отделен лиценз, за ​​да работи и като охранител. Те трябва да работят като охранител за една и съща компания, където имат лиценз за частен детектив, охрана или патрулна агенция.