Описание на длъжността помощник-директор на детето

Помощните директори по грижи за децата подпомагат и следват директиви от директора за грижи за децата или от собственика на детското заведение. Директорът трябва да организира, координира и поддържа центъра и неговите програми, за да могат учениците да се научат и да се грижат за него. Асистентът трябва да може да взаимодейства с децата и родителите си ежедневно и трябва да може да се справя с неочаквани ситуации, свързани с учениците, родителите и персонала.

$config[code] not found

Отговорности на центъра

Асистент-директор по грижи за децата ще бъде изправен пред множество задължения, включително подпомагане на директора при ежедневните операции на центъра, както и попълване на директора, когато е необходимо. Асистентът трябва да разбира и спазва правилата на центъра, както и държавните и федералните закони и разпоредби, да поддържа записи на администрацията на сградата в съответствие с федералните, държавни и местни закони, да подготвя обобщени доклади за центъра, инспекции на процесите и доклади за злополуки, запознат с процедурите за докладване на подозрително насилие над деца на Службата за закрила на детето, да се справи с всички въпроси и притеснения на родителите, да се занимава с родителски / учителски конференции и да провежда обиколки с родители.

учебна програма

Асистентът по грижи за децата ще наблюдава учебната програма, предложена от учителите в центъра, и може да определи дали преподаваните уроци ще бъдат от полза за учениците. За да съвпадне с учебната програма на центъра, помощник-директорът може да планира екскурзии в училище и програми, които са не само забавни за деца, но и образователни.

Отговорности на надзорника

Част от работата на помощник-директор по грижи за децата е да бъде ръководител на учителите и персонала на центъра. Помощните директори могат да провеждат интервюта, както и да наемат и уволняват лица, когато е необходимо, да поддържат досиета на всички служители в центъра, да наблюдават и наблюдават работата и външния вид на персонала, да наемат заместващ персонал, когато е необходимо, да организират смяна на персонала, да координират срещите и да преподават обучителни сесии, дневни редовни посещения.

Изисквания

За да се класира за тази длъжност, индивидът трябва да притежава бакалавърска степен или бакалавърска степен в ранна детска възраст или в съответна област, да има минимум 3 до 5 години опит в предучилищна или ранна детска среда и опит като надзорник, и трябва да са сертифицирани по CPR и First Aid. Човекът трябва да притежава физическа сила, за да вдига и да носи деца и други артикули с тегло до 50 паунда. и да използвате ръцете, ръцете, краката и краката без проблеми. Индивидът трябва да бъде самостоятелно стартер, който има способността да прави добри решения в името на центъра, и който е надежден и достоен за доверие. Да имаш опит в кризисни ситуации е плюс. Потенциалният кандидат трябва да е в състояние да премине проверка на минали условия и да отмени пръстовите отпечатъци, както и да бъде готов да участва в продължаващото обучение.

Заплата

Заплатата се основава на образованието и опита на индивида, работещи в дневни грижи. Според Indeed.com, през 2010 г. средната заплата за помощник-директор по грижи за деца е 30 000 долара.