Описание на работата на етажа

Персоналът на етажа е служител, който се занимава директно с клиенти в заведенията за търговия на дребно, развлечения и заведения за хранене. Те действат като търговци, помагат на клиентите и пазят рафтовете, дисплеите и други области, които са представителни. Отговорностите на персонала на етажа варират от една индустрия до друга. Хората, които търсят работа, могат да открият, че работните места на персонала са привлекателни, защото работодателите често наемат работници на непълно работно време и предлагат гъвкави графици за тези позиции.

$config[code] not found

Задължения на дребно за персонал на етажа

Персоналът в магазините на дребно прави много повече от касовите апарати. В магазините, които предлагат продукти като автомобилни части, компютри, козметика и мебели, служителите на етажа работят като продавач и асистент за клиенти. Тя поздравява клиентите, им помага да намират предмети и да отговарят на въпроси. В някои случаи тя може да демонстрира как работи даден продукт или да се използва. Например, персоналът на етажа може да демонстрира компютърен софтуер или правилния начин за прилагане на нова линия грим. Персоналът на етажа също обяснява правилата на магазините и съобщава на клиентите за промоционални оферти.

Служителите в лобито, лицата, които вземат билети и разпоредителите, които работят в парковете за паркиране, концертите и киносалоните, се считат за персонал на етажа. Тези работници обикновено предоставят указания, показват клиентите на местата и помагат за намирането на изгубени вещи или деца.

Ресторант Етажен персонал

Сервитьорите и сервитьорките изпълняват някои от същите задължения като персонала на етажа в други индустрии. Например, те поздравяват клиентите и ги показват на местата си. Също наричани сървъри, сервитьори и сервитьори описват елементи от менюто и вземат поръчки на патрони.Сървърът също налива напитки и доставя поръчки за храна и е отговорен за това да се увери, че храната е подредена по апетитен начин, преди да я представи на клиента. Той премахва празни ястия и почиства масата, след като клиентите си тръгнат. Тези задължения за почистване могат да бъдат делегирани и на членове на персонала, наречени автобусни лица.

Квалификации за работа на етаж

Няма официални образователни изисквания за повечето щатни бройки. Работодателите могат да изискват диплома за средно образование или колеж, ако са необходими технически познания за продукти като компютри. Служителите на етажните служители обикновено са служители на начално ниво, когато са наети. Обучението е на работното място. Някои големи компании създават програми за обучение. По-малките фирми и ресторанти обикновено възлагат на опитен служител да извърши обучението. Тъй като те се занимават с публичния, служителите на етажа трябва да бъдат приятелски настроени, детайлно ориентирани и любезни. В ресторанти, които продават алкохол, държавните и местните закони обикновено определят минимална възраст от 18 години или по-висока за сервитьори и сервитьори.

Плащане и напредък

Бюрото по трудова статистика на Съединените щати казва, че средната заплата за служителите на пазара на дребно през 2016 г. е 11,01 долара на час или 22 900 долара годишно. Десетте процента с най-високи заплати са над 25,21 долара на час. Заплащането на сервитьори, сервитьорки и автобуси е средно 9,61 долара на час. Най-добрите 10% са спечелили повече от $ 18,49 на час. Работните места в ресторанта на етажните служители често включват съвети, които работникът може да вземе вкъщи след всяка смяна. Според BLS броят на работните места на служителите на етажната база се очаква да нарасне със 7% от 2014 г. до 2024 г., което е средно. Работните места на сервитьора и сервитьорката за същия период се очаква да нараснат с 3%, което е по-малко от средното за страната за всички професии. Опитните работници от персонала на етажа могат да преминат към надзорни позиции. Някои работодатели предпочитат да насърчават работници, които получават висше образование.