Задължения на мениджъра за съответствие

Мениджърите по спазване на правилата създават и прилагат политики, за да гарантират, че техните компании спазват всички регулаторни разпоредби и закони, които се отнасят до техния бизнес. Тяхната роля е важна, защото несъответствието може да доведе до финансови санкции. Неспазването може също така да създаде проблеми с обществените отношения, ако клиентите и инвеститорите загубят доверие в способността на компанията да управлява правилно бизнеса си. В силно регулираните отрасли, като здравеопазването, финансовите услуги и фармацевтичните продукти, професионалистите по спазването на изискванията са ключови членове на управленския екип.

$config[code] not found

Регламенти

Мениджърите отговарят за това фирмите да спазват два вида регулации: Общи разпоредби, които се прилагат за всякакъв вид бизнес и регламенти, специфични за сектори като финансови услуги, производство или медии. Общите разпоредби включват здраве и безопасност, трудово законодателство, разнообразие, защита на данните, защита на потребителите и права на интелектуална собственост.

Управление на риска

Мениджърите по спазването на правилата се запознават с регламентите и определят областите на дейност, за които се прилагат разпоредбите. Например във фирма за финансови услуги те преразглеждат практиките в отделите, които предоставят съвети на клиентите си или пишат политики. Те оценяват работата на тези отдели и определят сценарии, при които съществува риск от неспазване. В отдел, предлагащ финансови съвети, например, те могат да преглеждат записи на телефонни разговори, имейли и писма, за да гарантират, че служителите спазват правилата.

политики

За да се запази съответствието, мениджърите създават политики и процедури за всички дейности, за които се прилагат разпоредбите. Те разпространяват информацията до служителите и техните ръководители и организират обучение за изграждане на разбиране и осъзнаване. Те също така подават копия на политики с регулаторни органи, за да демонстрират съответствие. Те правят служителите наясно с личните и корпоративни последици от неспазването на фирмените политики и процедури. Те обясняват, че неспазването също така обхваща незаконно, неетично или неправилно поведение.

изпълнение

Мениджърите по спазване на правилата извършват одити и прегледи, за да гарантират, че служителите следват политики. Ако открият проблеми, те разследват случая и документират действията, които предприемат. Те отговарят и на жалби от клиенти, регулатори или други служители относно случаи на неспазване. В зависимост от резултата от разследванията, те могат да преразгледат процедурите и политиките за подобряване на спазването, да препоръчат по-нататъшно обучение или да предприемат дисциплинарни действия в сериозни случаи.

Докладване

Документацията е важно задължение за ръководителите по спазването на правилата. Те документират всички жалби и нарушения на регламентите и ги докладват на регулаторните агенции. Те също така предоставят доклади за висшите ръководни екипи, за да подчертаят всички проблеми или тенденции, които представляват риск за бизнеса на компанията.