Компетенции на ефективен образователен мениджър

Ученето във или извън класната стая е процес, който е за цял живот. Постоянното обучение подкрепя личностното развитие и развитие. Тези, които имат нужда или искат структурирано обучение, зависят от задкулисната работа на управителите на образованието. Ефективните мениджъри на образованието са отговорни за надзора на изпълнението и изпълнението на образователните програми. Те създават политики и оценяват начини за подобряване на обучението. Тези мениджъри работят в редица работни места - от директорите на държавните училища до мениджърите за корпоративно обучение. Те също работят в редица среди, включително правителствени агенции, колежи, университети и частни предприятия.

$config[code] not found

Основни компетенции

Оценяването на нуждите на учениците и планирането на правилния подход за посрещане на тези нужди са ключови компетенции за мениджърите на образованието. Те осигуряват надзор за анализите, разработването и предоставянето на образователни програми. Мениджърите също интегрират информационните технологии в учебните програми, за да подобрят учебния опит на студентите. Те се нуждаят от силни умения за управление на проекти, за да поддържат програмите и проектите на път. Мениджърите в сферата на образованието също се нуждаят от умения за визия и стратегическо планиране, за да поддържат материала свеж, иновативен и в унисон с настоящите изисквания за умения и знания на наемащите индустрии. Освен това ръководителите на образованието трябва да бъдат компетентни във финансовото и бюджетното управление.

Меки умения

Мениджърите на образованието трябва да имат лидерски умения да ръководят, влияят, мотивират и развиват членовете на екипа. Уменията за комуникация и слушане също са от жизненоважно значение за предоставяне на ясни инструкции на учениците, родителите, корпоративните партньори и други заинтересовани страни. Ще ви е необходима способността да преговаряте с множество приоритети и отговорности, които изискват организационни и времеви умения. Когато проблемите се разпалват, мениджърите трябва да имат силни аналитични умения и умения за решаване на проблеми, които да ги разрешат.

Задължения и отговорности

Главните отговорности на ръководителя на образованието включват надзор върху разработването на учебни програми и управлението на образователни планове и програми. Вие ще работите с екипа си за разработване и прилагане на целеви програми, предназначени да увеличат уменията и познанията на целевата аудитория. Пример за целенасочена програма са курсове за отличия за надарени ученици. Мениджърите на образованието също отговарят за нуждите на персонала, изготвянето на доклади за състоянието и финансите, поддържането на записи и поддържането на библиотеки за обучение и други ресурси в подкрепа на техните програми.

Работен опит

Много опитни мениджъри в сферата на образованието се издигат чрез редиците на водещи организации в изпълнението на образователни програми и учебни програми. Тези мениджъри придобиват необходимите компетенции чрез трудов опит. Например, ако сте учител, вече имате солиден опит в уменията и знанията, необходими за управителя на образованието. Корпоративните обучители и мениджърите по човешки ресурси също имат професионален опит, свързан с работа като мениджър на образованието.

образование

Минималните образователни изисквания за мениджърите на образованието включват бакалавърска степен и сертификат за преподаване. Някои работодатели изискват магистърска или докторска степен за ръководни длъжности. Проучванията в областта на образованието, разработването на учебни програми, дизайна на обучения и бизнес администрацията осигуряват солидна основа за кариера като образователен мениджър.

Информация за заплатите за мениджърите за обучение и развитие

Мениджърите по обучение и развитие са спечелили средна годишна заплата от $ 105,830 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. На най-ниското ниво, мениджърите за обучение и развитие са спечелили 25-процентна заплата от $ 78,050, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. Заплатата от 75-ти процентил е $ 139,260, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. 34 500 души са били заети в САЩ като мениджъри за обучение и развитие.