Задължения за полагане на грижи за пациента

Техникът за полагане на грижи за пациента, наричан също асистент за медицински сестри, осигурява на пациентите основни грижи и помощ. Независимо дали в болница или център за подпомагане на живот, техникът за грижа за пациента осигурява ценно ниво на подкрепа. Когато наемате техник за грижа за пациента, потърсете кандидат, който проявява ниво на състрадание и приятелство, тъй като има вероятност тя да има по-голям контакт с пациентите от други професионалисти, които се грижат за вас.

$config[code] not found

Основни грижи

Техникът за грижа за пациента може да работи като първичен пациент, който се грижи за пациента, особено ако вашето заведение е старчески дом. Тя може да къпе пациенти, да им помага да използват тоалетната и да им помагат да се обличат и ухажват. Тя помага на пациентите да влизат и излизат от леглата и им помага да се разхождат, или да ги избутва в инвалидни колички, ако е необходимо. Ако в заведението ви няма санитари или домакински услуги, техниците на пациента могат да поемат задължението да правят легла и да почистват жилищните помещения.

Мониторинг и наблюдение

Техникът за грижа за пациента може да следи основните жизнени показатели на пациентите, включително температура, пулс, кръвно налягане и дишане. Тя записва всички жизнени показатели на физическата или електронната карта на пациента, заедно с всички опасения или оплаквания на пациента, които лекарят може да иска да прегледа. По време на грижата тя наблюдава физическото, емоционалното и психическото състояние на пациента и докладва за всички безпокойства директно на лекуващия лекар.

Помощ за сътрудничество и лечение

Техникът за обслужване на пациенти работи директно с медицинския персонал и лекарите във вашето заведение. Той помага на лекарите по време на прегледите и леченията. Той може да създава и експлоатира оборудване и материали за третиране.Може да се наложи да прави бележки по време на оценката на пациента, да събира кръв или други екземпляри и да използва електрокардиограми по време на лечението. В зависимост от състоянието, в което се намира вашето съоръжение, той може също да може да разпределя лекарства на пациентите.

квалификационна

Необходимо е следдипломно образование и сертификат да бъде техник за грижа за пациента. Курсовата работа обхваща основните процедури за грижи и включва контролирана клинична работа. Специалист по грижи за пациента може да получи сертификат за Сертифициран асистент за сестрински грижи през нейното състояние. Тя трябва да отговаря на специфични изисквания за следдипломно образование, да премине проверка на познанието и да завърши продължаващото образование, за да запази сертификацията си. В допълнение, техникът за грижа за пациента трябва да бъде търпелив, да говори ясно и да бъде състрадателен, за да се грижи ефективно за пациентите.