Свещеник: Описание на работата

Капеланите обикновено служат или във военните служби, или като вътрешни духовни съветници в болници или други здравни заведения. Военните общности и болници често разчитат на свещениците да предлагат духовни и религиозни съвети, точно като членове на духовенството в други части на обществото.

Задължения

Военни и болнични капелани са отговорни за консултиране и консултиране на обслужващия персонал или пациентите и членовете на техните семейства по религиозни или духовни въпроси. Военните свещеници могат да ръководят сватби, кръщенета, погребения или други церемонии. Те могат да водят военни групи в богослуженията, да провеждат проучвателни групи и да служат като мъчители.

За разлика от други духовници, военните и болничните свещеници могат да бъдат от всякаква вяра и да бъдат призовани да съветват тези, които не са свои. Болничните свещеници служат като съветници и съветници на пациенти, членове на семейството и болнични служители, които се занимават с последиците от наранявания, заболявания или смърт.

образование

Както и другите членове на духовенството, свещениците могат да идват от различни среди. Повечето от тях са формално образовани в университет или семинария, докато други могат да се издигнат до позициите си с малко формално образование. Военните свещеници са офицери и трябва да отговарят на изискванията на офицерските кандидати, преди да могат да влязат във въоръжените сили, които включват бакалавърска степен. Изискванията на болничните и здравните капелани са различни в зависимост от съоръжението.

умения

Капеланите, както и другите духовници, трябва да бъдат съпричастни и да могат да се справят със ситуации на голям стрес и тъга. Те често участват в някои от най-интимните моменти от живота на човека и трябва да могат да осигуряват емоционална подкрепа и стабилност във време на щастие и скръб. Капеланите могат да бъдат призовани да участват във формални церемонии и е необходима способността да се поддържа професионално поведение, подходящо за ситуацията.

Вскидневенвие

Обикновено от капеланите може да се очаква да работят винаги, когато им е нужна услуга, макар че повечето болнични свещеници запазват относително стабилни работни седмици. Тъй като религиозните служби често се провеждат през почивните дни или празниците, тези специалисти обикновено работят в такива моменти. Военните свещеници могат да работят на бази или да бъдат разположени с войски в бойни зони.

Заплата

Според Salary.com средната заплата за свещеник в САЩ през 2009 г. е била около 45 000 долара. Най-добрите 25% са спечелили повече от $ 48,000, докато най-ниските 25% са спечелили по-малко от $ 42,000. Заплатите на военния свещеник зависят от ранга и годините на служба. Като офицери, свещениците могат да печелят между $ 2,655 и $ 12,172 на месец.