Описание на работата на гериатрични помощници

Гериатрични помощници или помощници в домашното здравеопазване работят в старчески домове, в асистирани жилищни помещения и в частни жилища. Те са отговорни за осигуряването на грижи за пациенти в напреднала възраст, които са прекалено болни, увредени от познавателна способност или физически инвалиди, за да се грижат за себе си. Помощниците трябва да бъдат опитни и добре обучени. Състраданието, търпението и физическата издръжливост също са важни атрибути.

Задължения и отговорности

Домашните здравни помощници са отговорни за здравето и емоционалното благополучие на своите пациенти. Те подпомагат пациентите с ежедневни лични задачи, като например къпане; организиране на срещи и транспорт; изпълнява поръчки; и пригответе ястия. Те са отговорни за администрирането на медикаменти и могат да извършват лека домакинска работа. Според Бюрото по трудова статистика повечето помощници работят в частни жилища. Някои помощници работят с пациенти няколко часа седмично, докато други прекарват цели дни с пациентите си.

$config[code] not found

квалификационна

От повечето помощници в здравеопазването не се изисква официално образование, но се изисква диплома за средно образование. Помощниците обикновено се обучават на работното място от по-опитни наставници, а някои съоръжения изискват помощници, за да вземат изпита за компетентност, преди да им бъде разрешено да работят. Някои държави изискват обучение от професионално училище, колеж или програма за грижи за възрастни.

сертифициране

Агенциите, които получават възстановявания от Medicaid и Medicare, трябва да гарантират, че всички работници отговарят на минималното ниво на обучение и че всички настойници преминават оценка на компетентността или са сертифицирани от държавата. Допълнителните изисквания за сертифициране могат да варират в зависимост от държавата. Помощниците могат да получат доброволна сертификация чрез Националната асоциация за домашни грижи и хоспис. Сертифицирането изисква 75 часа формално обучение, преминаване на 17 демонстрации на умения за умения и писмен изпит. Въпреки че сертифицирането на NAHC не е необходимо, много работодатели предпочитат сертифицираните кандидати.

плащам

През 2010 г. Бюрото по трудова статистика на САЩ изчисли средната годишна заплата за домашни здравни помощници да бъде 20,560 долара. Най-ниските 10 процента са спечелили средна заплата от 16 300 долара годишно, докато най-високите 10 процента са спечелили 29 390 долара годишно.